Proč se výkony velkoklubů v různých soutěžích liší a jak toho využít v sázení

Úvod - Blog - Proč se výkony velkoklubů v různých soutěžích liší a jak toho využít v sázení
Listopad.8.2021

Spoustu evropských velkoklubů se prezentuje odlišně v domácí lize a v evropských pohárech. Teď máme především na mysli v Evropské lize nebo Konferenční lize, kde se stejně jako v Lize mistrů představují světově proslulé kluby, jako například AS Řím, Tottenham nebo Neapol. Týmy, které jsou zvyklé na Ligu mistrů však v o poznání snazších a méně prestižních evropských soutěžích nedosahují dobrých výsledků. Čím to je a jak na tyto kluby sázet probereme v tomto článku.

Odlišné priority a nedostatek motivace

Důvody proč například Arsenal nebo Tottenham nejsou v Premier League a v Evropské lize, nebo dokonce v Konferenční lize na pohled těmi stejnými týmy nemusí být hned zřejmé. Velkokluby jako ty, které jsme zmínili však rozhodně chtějí dosahovat těch nejlepších výsledků, tedy hrát o první příčky ve své tuzemské lize a bojovat tak o postup do Ligy mistrů. Nezřídka tedy soutěže jako je Evropská liga či nová Konferenční liga berou jako podřadné a bez dostatečné prestiže, na kterou jsou zvyklí.

Často se jim tedy nevyplatí hrát naplno dvě soutěže a riskovat tím slabší výkony v jedné z nich, na úkor lepšího výkonu v té druhé. Jednoduše řečeno, pokud si má špičkový klub vybrat mezi bojem o titul v domácí lize a postupem v evropských pohárech jako je například Konferenční liga, ve většině příkladů si zvolí právě domácí ligovou soutěž.

Pokud se nad tímto rozhodnutím zamyslíme, tak jistě pro tento přístup najdeme pochopení. Účast v evropských pohárech si kluby zajistí co nejlepším umístěním v tabulce národní ligy. Pokud by se tedy klub z nějakého důvodu soustředil například více na Evropskou ligu, mohlo by to znamenat horší umístění v ligové tabulce. Tím pádem by se příští rok do vysněné Ligy mistrů opět nekvalifikoval. Bez dobrých výsledků v domácí lize zkrátka klub nemůže počítat s účastí v Lize mistrů.

Číst
Longshot sázky na ligu mistrů! 1. část

Jak těchto informací využít při sázení

Důležité je však zmínit, že možnost, jak se kvalifikovat do Ligy mistrů je i získat pohár v Evropské lize. Pokud se tedy tým s ne příliš konzistentními výsledky dostane až do finále Evropské ligy a zároveň ve své národní ligové soutěži momentálně nezabírá jednu z postupových příček pro Champions League, musí dát do finálového zápasu naprosto vše. Nejde zde jen o zisk trofeje, ale i o účast v Lize mistrů v příští sezoně, na kterou by svými výkony v domácí soutěži daný klub nestačil. V takovém případě se nebojte na papírově favorizovaný velkoklub vsadit, a to i v případě, že doposud nepředváděl v Evropské lize příliš působivé výkony.

V dřívějších zápasech velkoklubů, které berou Evropskou nebo Konferenční ligu za něco pro jejich kvality podřadného buďte daleko obezřetnější. Zejména ve skupinové fázi se stává, že kluby jako Tottenham či Neapol běžně prohrávají s papírově daleko slabšími celky. Je tomu právě z výše zmíněných důvodů, které je nutné brát v potaz. Sázení na „favority“ v těchto zápasech se raději úplně vyvarujte, nebo volte sázku přesně opačnou. Zkuste například kladný handicap na kurzově znevýhodněný tým!

Mr. Guru

Máme pod čepicí, proto připravujeme úspěšné sportovní tipy!

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář