Jak se vyvíjí hokejová extraliga po prvním měsíci a aktuální tipy na český hokej

Úvod - Blog - Jak se vyvíjí hokejová extraliga po prvním měsíci a aktuální tipy na český hokej
Listopad.2.2021

Česká hokejová Extraliga probíhá již několik týdnů a zatím přináší opravdu zajímavé a pro mnohé sázkaře nečekané výsledky. V tomto článku si probereme dosavadní výsledky a zkusíme odhadnout i budoucí vývoj ligy. Prozradíme si i konkrétní sázky na Tipsport hokejovou Extraligu.

Tlačenice na vrcholku tabulky a překvapení dosavadní sezony

Opravdu zajímavá situace se odehrává na vrcholku tabulky, kde o první místo soupeří prakticky 4 až 6 klubů. Kolem třiceti bodů má totiž hned několik týmů jako je momentálně první Mladá Boleslav, Hradec Králové, loňský mistr Třinec, Pardubice a na špičku tabulky se dobývá i Sparta s Plzní. Naopak na druhém konci tabulky se nachází Zlín a nováček soutěže Kladno.

Pokud bychom chtěli porovnat tabulku z minulé sezony s dosavadní situací v letošní sezoně, jistě nás zaujmou České Budějovice. Motor byl totiž minulý ročník beznadějně poslední a s ubohými 33 body ho od sestupu zachránila jen změna pravidel, kvůli pandemickému stavu. Letos se však situace pro klub z jižních Čech vyvíjí o poznání lépe. S dvaceti body, což jsou téměř dvě třetiny bodů, co klub získal celkem v minulé sezoně hrají Budějovice příjemný střed tabulky.

Dobře se zatím daří i Pardubicím, které letos mají ambice na co nejlepší umístění. Naopak slabší vstup do sezony má Liberec. Bílé tygry hned v úvodu soutěže zastihla série šesti porážek v řadě, kde nestačili ani na Zlín nebo Olomouc. Za zmínku stojí i Vítkovice, které jsou momentálně těsně nad sestupovými příčkami, to je však dáno především tím, že tento klub odehrál o několik utkání méně než zbytek týmů v lize a rozhodně by se měl v dohledné době dostávat minimálně do středu tabulky.

Horké tipy na sázky

Zůstaneme u Vítkovic a prozradíme si první long shot sázku na celou sezonu. Kurz, že Vítkovice letos skončí v první dvanáctce (z 15 klubů) je 1.4 a rozhodně stojí za zkoušku. Opravdu špatné období zažívají berani ze Zlína, pádu do druhé ligy se minulý rok vyhnuli jen díky upraveným pravidlům. Letos mají po 13 odehraných zápasech jen 5 bodů a kurz na to, že sestoupí je 1.6. Poslední long shot tip, který si doporučíme je na Mladou Boleslav, ta naopak zažívá skvělé období, kdy bojuje o umístěná v top 4. Kurz na to, že se mezi nejlepší 4 kluby ještě před play-off, tedy po 60i kolech probojuje je 2.

I v hokeji existují mezinárodní klubové soutěže, i když hokejová liga mistrů není zdaleka tak populární jako ta fotbalová, výrazně se podepisuje na průběhu sezony. Ze tří českých týmů letos v lize mistrů bude pokračovat do play-off jediná Sparta. Naopak Třinec a Mladá Boleslav v soutěži pokračovat po skončení skupinové fáze jistě nebudou a všechny síly mohou použít v tuzemské soutěži. To by mohl být jeden z důvodů, proč by Boleslav a Oceláři měli předvádět ještě lepší hokej v domácí extralize.

Na závěr ještě zmíníme sílu domácího prostředí, tu umí využívat především zmiňovaná Boleslav, ta v sedmi utkáních prohrála na domácím ledě zatím jen jedinkrát. Síla, kterou mají hokejisté Boleslavy ve své hale je jen těžko překonatelná, využívejte to při sázení!

Štítky:

Mr. Guru

Máme pod čepicí, proto připravujeme úspěšné sportovní tipy!

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář