Jak sázet na kvalifikační utkání mistrovství světa ve fotbale

Úvod - Blog - Jak sázet na kvalifikační utkání mistrovství světa ve fotbale
Listopad.2.2021

Mistrovství světa ve fotbale v Kataru se nezadržitelně blíží! Kvůli pandemické situaci jsme si letos mohli užít EURO a hned v roce 2022 následuje Mistrovství světa ve fotbale. Tomu samozřejmě musí předcházet kvalifikační utkání, ze kterých vyjde najevo, které národní týmy se na světovém šampionátu ukážou.

Kvalifikace je rozdělena dle kontinentů

Mistrovství světa je, jak už název napovídá celosvětová záležitost. Kvalifikace na tento turnaj je proto rozdělena na pět částí, aby se na šampionátu opravdu potkaly národy z celého světa. První skupinou je Evropa, následuje Severní a Střední Amerika, Jižní Amerika, Afrika, a nakonec i Asie.

Někteří sázkaři mají ve zvyku sázet zkrátka na všechno, co vidí v nabídce, to by ale obzvlášť u kvalifikačních zápasů na MS ve fotbale byla chyba. Kolik hráčů, kteří hrají za asijské národní týmy znáte? A kolik z Afriky nebo Střední Ameriky? Není nic neobvyklého, že jich moc nenapočítáte, a to je jeden z prvních signálů, že je lepší zůstat v Evropě. Sázení na kvalifikační utkání na jiném, než Evropském (výjimečně Jihoamerickém) kontinentu sázkařům nedoporučujeme.

Každá evropská skupina má 1-2 jasné favority

Evropská kvalifikace se skládá z deseti skupin, ve kterých je 5 až 6 týmů. Z každé skupiny přímo na MS ve fotbale v Kataru postupuje pouze vítěz skupiny. Důležité však je i druhé místo ve skupině, to zajišťuje účast v dalším barážovém utkání o postup. Skupinu většinou tvoří 1-2 silné týmy, které doplňují další, kteří doufají v překvapení a většinou se snaží probojovat alespoň na druhé – barážové místo ve skupinové tabulce.

Z obecného pravidla sázení platí, že se vyplatí sázet jen na týmy, které o něco hrají. Proto není nejšťastnější vybírat vítěze v zápasech jako je Litva proti Bulharsku, nebo například Černá Hora versus Lotyšsko. V podzimní části kvalifikace už téměř jistě víme, že tyto nároďáky se na MS nepředstaví a tipovat, jak jejich zápasy dopadnou je přinejmenším dost spekulativní a nejisté.

Na co si dát před tvorbou tiketů pozor

Co si z těchto informací odnést k samotnému sázení? Sázejte na týmy, které musí hrát naplno, pokud se za rok chtějí ukázat v Kataru! V jednotlivých skupinách jsou k vidění týmy, které se možná překvapivě drží s první dvojicí i přesto, že nejsou v roli favorita na postup. Jedná se například o Řecko, Bosnu a Hercegovinu, Turecko nebo dokonce i Severní Makedonii. 

Využijte informace o formě těchto týmů a nebojte se na ně sázet v utkáních s outsidery skupiny. Pokud bude hrát s Islandem Německo, tak na něj kvůli nízkému kurzu nemá smysl sázet, když se s ním však má střetnout Severní Makedonie, kurz bude o poznání zajímavější. Přitom z předchozích zápasů a postavení ve skupinové tabulce víme, že Makedonci rozhodně chtějí hrát o druhé místo ve skupině.

Dále je dobré zmínit cestování, které hraje především ve skupinách s týmy ze Zakavkazska velkou roli. Není nic snadného hrát ligové soutěže a najednou letět například z Portugalska do Ázerbájdžánu, to se musí na herním výkonu rozhodně projevit. Dávejte také pozor na soupisky národních týmů, pokud na nich z nějakého důvodu chybí hvězdy, jako Ronaldo, Kane, Mbappé nebo třeba Souček, rozhodně zbystřete. Zápas může bez nejlepších hráčů dopadnou jinak, než předpokládají sázkovky i většina sázkařů.

Mr. Guru

Máme pod čepicí, proto připravujeme úspěšné sportovní tipy!

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář