Možnosti sázení (typy sázek)

Úvod - Blog - Možnosti sázení (typy sázek)
Listopad.10.2015

Když jsme vám v předešlém článku představovali sázenky, respektive tikety a jejich možnosti (AKU, Trixie, Yankee atd.), okamžitě nás napadlo, že to samé bychom měli udělat i co se týče typů sázek. V tomto článku se do toho tedy se vší vervou pustíme a rozšíříme vám tak obzory, abyste věděli, jaké typy na svoje sázenky můžete nasázet.

Sázka na výhru/remízu/prohru

Sázka na výhru/remízu/prohru, která se označuje také 1-0-2 (výhra prvního týmu – remíza – výhra druhého týmu) je nejzákladnějším typem sázky. Uzavřete jí v případě, kdy jste přesvědčeni o vývoji zápasu v tom smyslu, že tušíte, kdo se stane jeho vítězem. Sázka na výhru/remízu/prohru, respektive na výhru domácích/remízu/výhru hostů se obvykle vztahuje na výsledek v základní hrací době. Pokud vámi vybraný tým vyhraje až v prodloužení, máte smůlu. Leda byste vsadili na „výhru až do rozhodnutí zápasu“, která zahrnuje výsledek v prodloužení i v případných penaltách či samostatných nájezdech. Tato sázková příležitost je obvykle nabízena v rámci live sázení.

Dvojtip 12, 10 a 02

Dvojtip zahrnuje sázku na dva možné výsledky v jenom balení. Pokud například vsadíte dvojtip 12, vyhrajete v případě, že v zápasu nebude remíza, tedy že ho vyhraje domácí nebo hostující tým. Pokud vsadíte dvojtip 10, vyhrajete v případě, že zápas vyhraje domácí tým nebo bude remíza. A nakonec pokud vsadíte dvojtip 02, vyhrajete v případě, že zápas vyhraje hostující tým nebo bude remíza. Jelikož dvojitipy zahrnují dvě sázkové příležitosti, kurzy jsou obvykle podstatně umenšeny. I tak se tyto sázkové příležitosti v některých případech opravdu hodí.

Sázka na počet gólů

Sázky na počet gólů jsou druhými nejsázenějšími příležitostmi na trhu. V jejich rámci se tipér snaží uhodnout, kolik gólů v zápasu padne celkem, kolik gólů se podaří dát jednomu z týmů, nebo například kolik gólů padne v prvním poločasu nebo v první třetině. Sázky na góly mají hromadu podob – sázející se například snaží uhodnout přesné rozmezí, v němž se budete celkový počet gólů pohybovat (např. padne 4 – 6 gólů), nebo dokonce přesný výsledek (konečný stav 1:0).

Vzhledem k rozmanitosti sázek na góly se v tomto směru nabízí velká rozmanitost v kurzech. Zatímco sázka na přesný počet gólů (padne přesně 6 gólů), nebo na přesný výsledek utkání (1:2) jsou poměrně divoké a špatně předvídatelné a tudíž mají kurzy poměrně vysoké, sázení na počet gólů v rozmezí (například padne 0 – 6 gólů) je mnohem jistější, což znamená i mnohem nižší kurzy.

Sázka na střelce

Každý gól má svého střelce, dosti často sportovní hvězdu, kterou lidé bedlivě sledují. Proto sázkové kanceláře do své nabídky zavedli také sázky na střelce. V jejich rámci si můžete vsadit na to, že vámi určený hráč v základní hrací době (nepočítají se samostatné nájezdy, či penalty) vstřelí gól (například Jaroslav Bednář dá gól).

V poslední době se v sázkových kancelářích začala nabízet protichůdná alternativa – sázka na hráče, kteří gól nedají. Je jasné, že kurzy na tyto příležitosti jsou oproti kurzům na střelce gólu opravdu malé, neboť je vždy menší šance na to, že někdo gól dá, nežli nedá.

Sázky s handicapem

Sázky s handicapem jsou velmi užitečné v případě, že chcete vsadit na velkého favorita utkání. Takoví favorité samozřejmě mají velmi malé kurzy, ale taktéž velkou sílu na to, vyhrát zápas s podstatným rozdílem. Handicap v nejzákladnější rovině znamená znevýhodnění jednoho z týmů například jedním gólem. Abyste vyhráli hypotetickou sázku Sparta 0:1, Sparta bude muset vyhrát alespoň o dva góly, aby pokryla imaginární ztrátu. Pokud Spartě budete hodně věřit, můžete vsadit například Sparta 0:2, kdy Sparta bude muset vyhrát výsledkem tří gólů atd.

Sázky na fauly a neobvykle události

Jmenovitě ve fotbale se chytla hromada sázek souvisejících s fauly, jako například počet žlutých nebo červených karet. V hokeji zase můžete vsadit na počet dvouminutových vyloučení, ale to samozřejmě není úplně všechno. Dále se dá vsadit na to, že během zápasu bude odpískána penalta, nebo na to, že se pojede samostatný nájezd. Některé tyto sázkové události sázkaři mohou skvěle využít (zvýšený počet vyloučení v některých týmech je skutečně hmatatelný), některé jsou spíše sázkami do loterie (například bude samostatný nájezd).

Sázky na poloviny, třetiny a sety

V podstatě všechny sázky, které se nabízejí v rámci celého utkání (kromě střelců/nestřelců gólů), můžete vsadit také v rámci jedné poloviny, třetiny nebo setu. To znamená, že například můžete určit, že během první poloviny dá Olomouc dva a více gólu.

Sázky na postup

Pokud se hraje dvojzápas, tedy zápas a odveta, což je obvyklé například v Lize Mistrů, nebo dokonce série zápasů (finále Extraligy), dá se kromě vítěze jednotlivých zápasů vsadit také na toho, kdo bude úspěšný v celé šňůře zápasů, tedy kdo postoupí. To je skvěle využitelné pro sázkaře – stratégy, kteří dobře tuší větší sílu jednoho z mužstev, ale nechtějí riskovat výkyvy v jednotlivých výkonech.

Sázky na méně obvyklé příležitosti/speciální sázky

Samozřejmě vyjmenovat celou paletu sázek není v silách nikoho na světě. V tenisu lze sázet na výherce gamů, setů, nebo dokonce na čas strávený na kurtu, v šipkách můžete vsadit na počet 20 bodových hodů a dokonce ani ve fotbalu či hokeji se často nemusíte držet úplně při zemi. Pokud v zápase například nastupuje kontroverzní hvězda, sázkaři mohou uzavřít sázku na to, zdali tato hvězda bude simulovat atd. Tyto sázky jsou zcela výjimečné, ale v nabídce některých sázkovek se objevují. Tyto sázky totiž přitahují sváteční sázkaře, což jsou velmi lukrativní zákazníci.

 

Kam dál?
Vsaďte si na naše tipy zdarma, využijte volnou sázku – třeba za 1.500 Kč!

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář