Můžu sázením na sport zbohatnout?

Úvod - Blog - Můžu sázením na sport zbohatnout?
Listopad.18.2015

Tato otázka vás nejspíš už taky někdy napadla. Můžete si sázením na sport vydělávat tak, abyste už nikdy nemuseli do práce? Nebo ještě lépe, můžete sázením na sport zbohatnout? Odpověď je jednoznačné ANO. Jenom si musíte uvědomit, že úspěchy ve sportovním sázení vám do klína nespadnou samy. Abyste v sázení byli skutečně úspěšní, musíte striktně dodržovat několik pravidel.

Je to dřina

Noviny, časopisy a hollywoodské filmy se v nás snaží vzbudit pocit, že úspěšní sázkaři celé dny nic nedělají, jenom se koukají na televizi, tu a tam vsadí a vedle toho si neskutečně užívají. Kaviár, krásné ženy, rychlé automobily a bazény. Ano, i takový život sázkaře může být, jenže tyto kratochvíle budou tvořit jenom nepatrný zlomek jeho dne, či týdne.

Sportovní sázení na té nejvyšší úrovni je totiž neskutečná dřina. Profesionálové se dennodenně zaplavují zprávami o sportovcích či týmech, probírají se ve výsledcích uplynulých událostí, v tabulkách a výpočtech nadcházejících sázek.

Pokud bychom sportovní sázení brali jako skutečnou profesi, museli bychom ji přirovnat třeba k práci matematiků, statistiků, vrcholových manažerů, kteří jsou svému povolání naprosto oddaní.

Jeden z profesionálních sázkařů na toto konto uvedl: „Když jsem se začal živit sportovním sázením, strávil jsem tím až 18 hodin denně! Procházel jsem nejrůznější sportovní weby, dělal rozsáhlé statistiky a analýzy a nakonec procházel hromadu sázkových kanceláří, abych našel ty nejvýhodnější kurzy. Bylo to vyčerpávající. Kamarádi si ale mysleli, že na ně kašlu. Když jsem se po dvou měsících trošku zajel, vydal jsem se na pivo do hospody. Ani se mnou nemluvili! Mysleli si, že si někde užívám bez nich. Než jsem je přesvědčil o opaku, docela to trvalo.“

Bankroll management nestačí, jsou třeba ocelové nervy

Jednou z nejdůležitějších zásad každého úspěšného sázkaře je dodržování správného bankroll managementu. Ať se děje co se děje, ať se vám zrovna daří, nebo se potácíte na pokraji zhroucení, vaše sázky musí odpovídat stále stejnému procentuálnímu podílu vašeho bankrollu.

Profesionální sázkaři doporučují sázet maximálně 1% ze svého bankrollu. Pokud tedy na sázení máte vyhrazených 10 000 korun, jedna sázka by měla činit 100 korun. Samozřejmě společně s tím, jak se váš bankroll bude vzhledem k aktuálním úspěchům či neúspěchům snižovat či zvyšovat, budete sázet poměrnou část. Pokud v bankrollu budete mít například 13 000 korun, výše vaší sázky by měla činit 130 korun atd. To je vlastně docela jednoduše pochopitelné a také proveditelné – alespoň teoreticky.

Teď si totiž představte, že nad analýzami trávíte 18 hodin denně, sedm dní v týdnu a zrovna přijde špatná série (a ona opravdu přijde, každý sázkař ji zažije a ne jednou!), takže i přes svou snahu se propadáte ke dnu. V takových situacích si člověk říká, zdali je pro sportovní sázení skutečně dobrý, občas se ptá, zdali mu to za to skutečně stojí, no a nejedenkrát se pokusí nepřízeň osudu zvrátit, jak jinak než sázkou o hodnotě větší, nežli by měl skutečně vsadit. To aby získal zpět všechny své ztráty. Netřeba dodávat, že toto jsou kritické body, které sázkaře skutečně prověří a v konečném důsledku oddělí zrno od plev. Pokud tedy patříte mezi psychicky labilní jedince, se sportovním sázením ani nezačínejte, hrozilo by, že zůstanete na dlažbě.

Víc hlav, víc ví

Ve dvou se to lépe táhne. Možná vás to překvapí, ale toto přísloví se hodí i v případě profesionálního sportovního sázení. Stejně jako se sdružují například doktoři, právníci nebo sportovci, sdružují se také sportovní sázkaři a to za účelem obohacení. Profesionální sázkaři se podporují, hovoří o sportu a o nástrahách svého povolání a také mění tipy. Zatímco vy můžete být odborník na tenis, kamarád může vynikat zase sázením na hokej atd. Když své síly spřáhnete, bude to přínosné pro všechny, to nám věřte.

Bez potřebných znalostí to nejde

Abyste sázením na sport mohli zbohatnout, budete mu muset rozumět. To je asi jasné. Nemusíte samozřejmě znát všechny detaily, ostatně existují stránky jako například Etipy.cz, které vám správné tipy naservírují na stříbrném podnosu. Nicméně když vám řekneme, abyste vsadili na Valencii na Over 2,5 gólu, tak musíte být schopni toto provést. Nehledě na to, že správné tipy ze své vlastní sportovní analýzy potěší více nežli 100 000, které jste vyhráli díky cizím znalostem.

Pokud byste o sportu či sportovním sázení chtěli načerpat více znalostí, můžete začít u našich článků:

 

Kam dál?
Přečtěte si sovisející článek s názvem Jak zbohatnout sportovním sázením?

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář