Možnosti sázení (Typy sázek – jaké tikety můžete podat)

Úvod - Blog - Možnosti sázení (Typy sázek – jaké tikety můžete podat)
Listopad.2.2015

Stejně jako existuje hromada sportů, lig a jednotlivých zápasů, na které můžete vsadit, existuje velká spousta sázek, které na daný zápas (nebo událost) můžete uzavřít. O těchto možnostech by měl mít přehled každý sázkař.

Pokud patříte mezi začátečníky, nebo vám ohledně sázek není něco jasné, v tomto článku vám rádi všechno vysvětlíme.

Základní sázky

Jestliže si na sport třeba i jen zcela výjimečně vsadíte, s některou ze základních sázek jste se jistě už někdy setkali. Přesto nám dovolte představit i je.

Jednoduchá sázka (neboli single sázka)

Jednoduchá sázka, která se v některých (především zahraničních) sázkových kancelářích označuje také za single sázku nebo single bet, je tou nejzákladnější sázkou, kterou můžete učinit. Tato sázka znamená, že si vyberete jednu jedinou sázkovou událost. Výhru dostanete po rozhodnutí výsledku této sportovní události.

Příklad: Vsadíte-li jednoduchou sázku 100 korun na výhru svého oblíbeného týmu při kurzu 2,00 a tento tým svého soupeře skutečně porazí, vyhrajete 200 korun. Pokud tento tým bude poražen, o svůj vklad (tedy o 100 korun), přijdete.

Akumulátor (neboli AKU)

Akumulátor, neboli akumulovaná či AKU sázka je složená z více sázkový příležitostí (tipů) najednou. Kurzy jednotlivých příležitostí se násobí. Výhru získáváte v případě, že na vašem tiketu budou všechny tipy správné. Pokud jeden z tipů nevyjde, o svůj vklad přicházíte.

Příklad: Vsadíte-li AKU sázku 100 korun na výhru vašeho oblíbeného fotbalového týmu (s kurzem 2,40) a na výhru vašeho oblíbeného fotbalového týmu (s kurzem 2,25) a oba tyto týmy své soupeře skutečně porazí, vyhrajete 540 korun. Celkový kurz tohoto AKU tiketu totiž bude 5,40. Samozřejmě pokud jeden z tipů bude chybný, o celý svůj vklad přicházíte.

Kombinace sázek: AKU tiket vám dovoluje zkombinovat několik sázkových (dvojice, trojice, čtveřice, pětice atd.) příležitostí a tak si zajistit výhru i v případě, že na tiketu budete mít chybné tipy. Tato možnost přináší velmi zajímavé možnosti – pokud všem kombinacím dobře rozumíte – nicméně začínajícími hráči je dosti nadužívaná.

Dvojice – sedmice

V rámci jednoho tiketu máte možnost zkombinovat více výběrů. Tak například pokud vsadíte na tři různá utkání (označíme si je jako A, B a C), můžete vsadit na tři různé dvojice (AB, AC, BC) a vedle toho i na jednu trojici. Každá tato kombinace se bude počítat zvlášť, nabídne svůj vlastní kurz a své vlastní výhry, bude ale vyžadovat také svoji vlastní sázku. To znamená, že pokud vsadíte tři dvojice, namísto 100 korun vsadíte 300 korun. Výše sázky je samozřejmě zcela dobrovolná. A jedna zajímavost nakonec – online sázkové kanceláře sázkaře často limitují a dovolují jim vsadit například minimálně 5 – 10 korun. U dvojic, trojic, čtveřic atd. jsou ovšem benevolentnější, takže si na ně můžete vsadit třeba i po koruně (v rámci většího tiketu).

Při vyhodnocování dvojic až sedmic platí, že čím více kombinací na svém tiketu uhodnete, tím lepší výhry si zasloužíte.

Příklad: Vsadíte-li kombinovanou sázku (dvojice) po 25 korunách na tři sázkové příležitosti, z nichž sázka A bude mít kurz 2,00, sázka B kurz 3,00 a sázka C kurz 4,00, může mít vaše výhra 650 korun (AB = 2×3×25(korun) = 150 korun, AC = 2×4×25 (korun) = 200 korun, BC = 3×4×25 (korun) = 300 korun), ale také například pouze 200 korun v případě, že správně tipnete pouze dvojici A a B.

Pokud v rámci této AKU sázky vsadíte 25 korun i na trojici, může vaše výhra činit až 1200 korun (2×3×4×25 = 600 + 650 za uhodnutí všech dvojic), ale také třeba jen 200 korun v případě, že správně uhodnete pouze sázkovou příležitost A a B. Kromě toho samozřejmě můžete o všechno přijít, když se vám nepodaří uhodnout ani jednu sázkovou příležitosti, nebo uhodnete pouze jednu jedinou. Z toho důvodu se do kombinace často přidávají i jednoduché sázky, což umožňuje samotný interface jednotlivých online casin.

Při určování výher u čtveřic, pětic, šestic a sedmic se postupuje stejným způsobem.

Speciální kombinace sázek

Vedle jednoduchých sázek, akumulátorů a nejzákladnějších kombinací sázek existují speciální kombinace sázek, které pracují s několika různými kombinacemi. Klasickým příkladem je tzv. Trixie, kterou jsme si představili v předchozím odstavci. Trixie je ovšem pouze začátek všech možných kombinací, jež vám sázení nabízí.

Trixie

Používá se u sázek na tři sázkové příležitosti. Skládá se ze tří dvojic a jedné trojice, tedy ze čtyř dílčích sázenek. Pokud vsadíte Trixie za 25 korun, celkové náklady budou činit 100 korun (4×25).

Patent

Také Patent se používá u sázek na tři sázkové příležitosti. Kromě sázky na jednu trojici a tři dvojice však obsahuje ještě tři jednoduché sázky – na každý zápas zvlášť. Pokud tedy vsadíte Patent za 25 korun, vaše celkové náklady budou činit 175 korun (7×25).

Yankee

Používá se u sázek na čtyři sázkové příležitosti. Celkem se skládá z 11 kombinací – 6 dvojic, 4 trojic a 1 čtveřice. Pokud vsadíte Yankee za 25 korun, celkové náklady budou činit 275 korun (11×25).

Super Yankee

Používá se u sázek na pět různých sázkových příležitostí. Celkem se skládá z 26 kombinací – 10 dvojic, 10 trojic, 5 čtveřic a 1 pětice. Pokud tedy vsadíte Super Yankee za 25 korun, vaše celkové nálady budou činit 650 korun (26×25).

Heinz

Používá se u sázek na šest různých sázkových příležitostí. Celkem se skládá z 57 kombinací – 15 dvojic, 20 trojic, 15 čtveřic, 6 pětic a 1 šestice. Pokud tedy vsadíte Heinz za 25 korun, vaše celkové náklady budou činit 1425 korun (57×25).

Super Heinz

Používá se u sázek na sedm různých sázkových příležitostí. Celkem se skládá ze 120 kombinací – 21 dvojic, 35 trojic, 35 čtveřic, 21 pětic, 7 šestic a 1 sedmice. Pokud tedy vsadíte Super Heinz za 25 korun, vaše celkové náklady budou činit 3000 korun (120×25).

Goliath

Používá se u sázek na osm různých sázkových příležitostí. Celkem se skládá z 247 kombinací – 28 dvojic, 56 trojic, 70 čtveřic, 56 pětic, 28 šestic, 8 sedmic a 1 osmice. Pokud tedy vsadíte Goliath za 25 korun, vaše celkové náklady budou činit 6175 korun (247×25).

 

Kam dál?
Vsaďte si na naše tipy zdarma, využijte volnou sázku 25 Eur u oblíbené sázkové kanceláře William Hill!
Štítky:

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář