Sázení na Premier League v době afrického poháru

Úvod - Blog - Sázení na Premier League v době afrického poháru
Prosinec.14.2021

Pohár afrických národů klepe na dveře a rozhodně zamíchá karty v probíhající klubové sezoně. Jednou z lig, kterých se konání Poháru afrických národů dotkne nejvíce je anglická Premier League. Proč tomu tak je a co nás vlastně po novém roce ve fotbale čeká přiblížíme novým článkem. Chybět samozřejmě nesmí ani informace, jak vše uplatnit v sázení.

Proč africký šampionát ovlivní hlavně Premier League?

Pohár afrických národů je podobná soutěž, jako například EURO nebo Copa America. Jedná se zkrátka o fotbalový turnaj vztahující se na celý jeden kontinent. Na rozdíl od zmíněného EURA se však africký šampionát koná jednou za dva roky. Zásadní rozdíl je však v době konání, ta totiž netradičně připadá na zimní pauzu. Letošní pohár se konkrétně uskuteční v období od 9. ledna do 6. února.

Toto období je však jen doba, kdy se bude konat samotný šampionát. Hráči budou mimo své kluby daleko déle, a to především díky nutnosti karantény, kterou musí před turnajem a pravděpodobně i po něm podstoupit. Doba, kdy budou afričtí hráči mimo svůj klub může být tedy daleko delší než zmíněný jeden měsíc. Pokud by daný národní tým vypadl už ve skupinové fázi, odehraje poslední utkání kolem 20. ledna. Pokud by následně hráči museli do 14denní karantény, dostanou se do svých klubů až začátkem února. Pro finalisty turnaj končí až 6. února, a i s karanténou to znamená návrat ke klubovému fotbalu až kolem 20. února.

Tato skutečnost je zásadní právě v Premier League, kde zimní pauza prakticky neexistuje a hraje se bez větších prostojů i během prosince a ledna. Na rozdíl od jiných evropských lig, tak bude vliv odchodu afrických hráčů zřetelný právě na ostrovech. V případě, že se bude národním týmům dařit, tak mohou hráči hájící barvy anglických klubů přijít až o 8 ligových utkání. V některých případech by dokonce mohla účast v africké soutěži znamenat i absenci v úvodním zápasu vyřazovací části Ligy mistrů a dalších evropských pohárových soutěží. 

Koho tato situace ovlivní nejvíce a na co v době poháru vsadit

Jak už bylo řečeno, nejzajímavější a nejzásadnější je samozřejmě sledovat situaci v anglické lize. Kromě prakticky nulového odpočinku v době zimní pauzy zde také hraje spoustu hráčů s africkými kořeny. Jen pro příklad, hned 3 hráči z první pětky nejlepších střelců probíhající sezony Premier League jsou původem z Afriky. Hvězdy jako Salah, Mane nebo Dennis se tak pravděpodobně budou tabulkou střelců během zbytku zimy propadat. Hodnotu tak může mít sázka na dobré umístění ostatních fotbalistů v tabulce střelců, jako je například Vardy a obzvlášť dobré podmínky pro zakončování do sítě bude mít Diogo Jota.

Jota hájí stejně jako Salah a Mané barvy Liverpoolu. Pokud však Mané i Salah tým dočasně opustí, bude mít Jota ideální podmínky v klubu zazářit a přidat na své konto další branky. Liverpool však obecně utrpí africkým pohárem nejvíce. Odchod zmiňovaných hvězd nebude rozhodně nic příjemného, a to se k nim přidá ještě Keita a Matip. Liverpool tak bude v zápasech začátkem nového roku velice oslabený a pravděpodobně začne ztrácet body v zatím dobře rozjeté sezoně. Dávejte u sázení na Premier League v tomto období velký pozor na absence. Některé týmy budou oslabené méně a jiné naopak více, a to je právě to, čeho je nutné si v sázení všímat a využívat toho!

Mr. Guru

Máme pod čepicí, proto připravujeme úspěšné sportovní tipy!

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář