Největší sázkové mýty

Úvod - Blog - Největší sázkové mýty
Srpen.28.2017

Ve světě sportovních sázek koluje spousta mýtů. Některé z nich jsou téměř pravdivé, jiné jsou ovšem docela mylné.

Některé tyto mýty přitom dávají smysl, protože zní docela věrohodně.

Není třeba dodávat, že všechny mýty bychom měli brát s jistou rezervou.

Tady máte ty největší z nich…

Zápasy bývají podplacené

I když jsme v minulosti byli svědky některých podplacených zápasů, v současné době je tento mýtus zcela nepravdivý. Alespoň pokud se budeme držet kolektivních sportů a předních světových lig.

Jen těžko si lze představit, že někdo podplatí hvězdu NBA, nebo MLB, aby hrála špatně a její tým na konci neslavil. Takové hvězdy berou ohromné peníze, takže by se jim úplatek asi nevyplatil. A kdyby se jim měl vyplatit, tak by se nevyplatil zase lidem, kteří by o něm přemýšleli. Kromě toho, jakmile top hvězda zahraje dvakrát špatně, přestává být TOP hvězdou, ale průměrným hráčem.

Toto ovšem neplatí například o nižších okrajových ligách, případně o nižších tenisových turnajích. V nich vystupuje hráč sám za sebe, nehrozí mu tedy prozrazení. Na takové ligy nedoporučujeme sázet, ani kdyby vám správnost výkonů garantovali.

Sázkové kanceláře mají vždycky klíčové informace

Mýtus, že sázkovky mají o všech utkáních inside informace (tedy informace, které jsou klíčem k výsledkům), tu je odnepaměti. Tento mýtus je zcela mylný, protože sázkovky vzhledem k objemu nabízených sázkových informací nemají možnost navázat potřebné vztahy. Ani nemluvě o tom, že i kdyby inside informace měly, nemohou je využít tak důkladně, jako sázkaři.

Sázkovky totiž neustále vyvažují kurzy podle toho, jak lidé sází. A pokud zaregistrují zvýšený zájem o sázku na Chelsea, musí pomalu snižovat také kurzy. Důvod? Sázkovka se neživí tím, že vyhrává spoustu sázkových příležitostí, ale tím, že nám prodává možnost vsadit. Jmenuje se to marže a každý sázkař s ambicemi by se s tímto pojmem měl seznámit.

Veřejnost se vždycky mýlí

Veřejnost je mezi sázkaři označována jako „tupá hrana“, zatímco protistrana jako „ostrá hrana“.  Tupá hrana, tedy veřejnost se samozřejmě může často mýlit, ale neexistují žádné hmatatelné důkazy, že se mýlí vždy, nebo třeba častěji než ostatní sázkaři.

Pokud veřejnost sází na velké favority, tito favorité mohou vyhrát 4 zápasy z 5. Ten pátý, prohraný zápas může být výsledkem štěstí, takže to nelze brát tak, že se veřejnost zmýlila.

Na druhou stranu je třeba uznat, že někdy se veřejnost šeredně plete. A v takových případech se vyplatí sázet proti ní.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář