Tyhle 4 rady vám pomohou předpovědět výsledek utkání bez statistik

Úvod - Blog - Tyhle 4 rady vám pomohou předpovědět výsledek utkání bez statistik
Srpen.21.2017

Statistická data neřídí pouze sportovní sázení, ale také hromadu další činností. Pokud je k dispozici dostatečné množství dat, informace mohou být použity k vykreslení pravděpodobného obrazu situace v budoucnosti. Je však třeba mít dostatečný vzorek dat, navíc relevantních dat. V opačném by analýzy neměly vypovídající hodnotu, jelikož údaje z nich by byly zcela zkreslené.

Nemáte-li dostatek dat, je při předpovědích třeba vycházet z dalších dostupných informací. V tomto článku vám přinášíme 4 tipy, které by vám v těchto situacích měly pomoci.

Kroťte své nadšení

Jste pevně přesvědčeni, že jeden tým zvítězí nad druhým, a zapomněli jste přitom usilovně popřemýšlet, proč tomu vlastně tak má být? Tak to jste se v sázení dostali na scestí.

Může být samozřejmě docela jasné, že jeden tým by měl nad druhým zvítězit. Vy byste ale měli své přesvědčení nejprve zpochybnit a přijít s důvody, proč by tomu tak nemuselo být. Při sázení se obvykle vyplácí držet si vyšší dávku paranoie a skepticismu, neboť i velcí favorité mohou občas zklamat.

Pokud dokážete potlačit svoje nadšení a na problém se podíváte z druhé strany, dokážete eliminovat nebezpečí i případné ztráty.

Zvažte důležitost nových informací

Když člověk narazí na nové informace, je velmi důležité udržovat rovnováhu mezi nadměrnou či nedostatečnou reakcí. Některé nové informace vůbec nejsou důležité, ale lidé je vezmou v úvahu víc, než by měli. Jiné informace na druhou stranu mohou být extrémně důležité, ale lidé je skoro ignorují.

Jakmile se tedy objeví nová informace, člověk by měl udělat krok zpět a posoudit ji z širší perspektivy. Minimálně byste si měli odpovědět na otázku: „Jak důležitou roli hraje tato informace v mé analýze“? A nezapomeňte přitom být zodpovědní a ponořit se do toho na plné obrátky.

Zvažte hodnotu zdroje

Pokud celoživotní fanoušek New York Rangers zveřejní informaci o tom, že jeho oblíbený hokejový tým vyhraje určité utkání, jeho názor byste měli vzít v úvahu, protože na něm může být něco pravdy. Ještě mnohem ostražitější byste přitom měli být ve chvíli, kdy takový fanoušek prohlásí, že jeho tým nevyhraje. Někteří fanoušci jsou totiž fanatici, kteří svému týmu věří v každé situaci. Když však fanoušek dojde k názoru, že jeho tým prohraje, tak už k tomu musí mít podstatný důvod.

Na internetu i v televizi lze narazit na spoustu názorů různých odborníků. Pokud chcete správně zanalyzovat zápas i bez statistik, měli byste umět tyto zástupy filtrovat a své závěry dělat pouze na základě těch nejkompetentnějších a nejdůvěryhodnějších.

Úspěchy a neúspěchy analyzujte stejně důkladně

Přičítat své neúspěchy chybějícímu štěstí a svoje úspěchy svým znalostem a schopnostem správné analýzy je docela špatně. Prvním krokem je, připustit si, že jste udělali chybu. A pak tuto chybu analyzovat stejně pečlivě, jako úspěch.

U každé prohrané sázky byste si měli položit hned několik otázek včetně těch, zdali jste na zápas skutečně měli sázet a co stálo za vaším neúspěchem. Prohrál tým kvůli gólu po nečekaném odrazu puku nebo prostě jenom kvůli tomu, že byl slabší? Jestliže si na tyto a další otázky odpovíte naprosto upřímně, pro příště budete zase o něco úspěšnější. Hlavně si nelžete do kapsy!

Pokud se vám nechce ztrácet čas s analyzováním zápasů, nechte to na jiných! Na internetu se nachází spousta zapálených nadšenců, kteří vám poradí jak sázet se ziskem.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář