Korupce ve fotbale

Úvod - Blog - Korupce ve fotbale
Březen.28.2017

Pravděpodobně nejhorší je pro sázkaře pocit, že přišel o sázku kvůli zápasu, který nebyl úplně fér. Každý, kdo sází na fotbal, alespoň jednou cítil ten nepříjemný pocit, i když přesně nevěděl, o co vlastně jde. Bohužel, takové věci se dějí a budou se dít i nadále. Nicméně s naší pomocí se dokážete těchto zápasů napříště vyvarovat.

Které zápasy jsou korupcí ovlivňovány nejčastěji?

Většinou ty, ve kterých jeden tým hraje o něco velmi důležitého (například o výhru titulu, postup do vyšší ligy, postup v turnaji atd.), a druhý tým už nemá moc o co hrát. Jedná se o běžnou praxi, s níž úřady nemohou nic dělat. Koneckonců nikdo nemůže mít nic proti tomu, když jeden tým druhému nabídne malou laskavost.

Ve světě fotbalu existuje jedno slavné přísloví: „My vám pomůžeme dnes, vy nám pomůžete v příští sezóně“. Zní to hrozně, ale fotbal takto opravdu funguje. A to je důvod, proč byste se od těchto zápasů měli držet dál.

To samé se pak dá tvrdit o zápasech mezi týmy, mezi nimiž existuje jistý druh spojenectví. Po celém světě existují kluby, mezi jejichž fanoušky i vedením existují dobré vztahy. V takových zápasech je zcela běžné, že jeden klub dá druhému klubu v zápase k dobru všechny body a pomůže mu získat výhodu.

Ve kterém ligovém kole je největší riziko korupce? V prvním nebo v posledním?

Rozhodně v posledním. Utkání, v nichž se rozhoduje o konečné pozici v ligové tabulce, přináší větší riziko, než utkání na začátku sezóny, kde ještě o nic nejde. Výsledky v pozdějších utkáních často rozhodují o budoucnosti určitých týmů a to klidně i po několik dalších let. Sestup může být pro tým obrovskou ránou, z níž se hned tak nedostane. Postup do vyšší ligy je nezvykle těžký a pokud prvoligový tým dlouho setrvává v nižší lize, fanoušci na něj pomalu zapomenou. A to samé se týká i sponzorů a hlavních partnerů týmů. To bohužel vede k časté manipulaci s herními výsledky, proto i na tyto zápasy nedoporučujeme sázet.

V jaké zemi je riziko korupce nejvyšší?

Korupce v určité míře bují v každé zemi. Samozřejmě existují země a fotbalové ligy, kde je korupce mnohem běžnější (na Balkáně, ve Východní Evropě, Asii a Jižní Americe), ale to neznamená, že třeba v Belgii nebo v Německu ke korupci nedochází. Existují dokonce i případy, kdy korupce byla odhalena v utkáních Mistrovství světa a v Lize mistrů. Pokud budete dobře vybírat (podle klíče v předchozích odstavcích), měli byste se těmto zápasům v pohodě vyhnout.

Zkorumpované zápasy jsou běžnější v nižších ligách

Zápasy v nejvyšších ligových soutěžích přitahují ty nejbohatší sponzory, velké množství kamer a fanoušků před televizemi. Korupce v takových zápasech sice není nemožná, ale přináší s sebou vyšší riziko. Hráči z nižších lig mají mnohem snadnější úkol. Koneckonců kolik videokamer přenáší zápas třetí fotbalové ligy? Každý případný podvod tak může být jednodušeji zamaskován než podvod například v Premier League, kterou sledují miliony fanoušků po celém světě.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář