MMA – nízký kurz nemusí znamenat jasnou výhru

Úvod - Blog - MMA – nízký kurz nemusí znamenat jasnou výhru
Březen.19.2021

V MMA jsou často k vidění nízké kurzy. Jeden ze zápasníků je zkrátka favorit, a tak sázková kancelář vypíše na jedná straně kurz malý a na druhé velký. To samozřejmě může odpovídat obecně předpokládanému průběhu zápasu, ale ne vždy je rozumné na bojovníka s větší šancí na výhru vsadit. O tom, jak v takových případech vsázet a neprodělat si povíme v tomto článku.

Sledujte styly zápasníků

Každý zápasník v MMA má svůj oblíbený způsob boje, to je velmi důležité pro analýzu zápasů. Sledujte tedy jak fighter zápasí. Pokud se jedná o bojovníka v těžké váze, který se nejlépe cítí v postoji, sázka na ukončení před limitem je jasným východiskem, jak si navýšit kurz. Konkrétně v tomto případě bude nejlepší vsadit na to, že favorit ukončí svého protivníka TKO.

Kurz na tuto příležitost bude rozhodně vyšší a pokud jste pečlivě sledovali minulé zápasy, není se čeho bát. Druhou stranou mince jsou tzv. „zemaři“, tedy bojovníci, pro které je přirozený grappling, BJJ nebo judo. To však rozhodně neznamená, že zápasník není schopen ukončovat své oponenty před limitem. Pokud se na kartě objeví zápas, kde je šikovný „zemař“ považován za favorita, nebojte se vsadit ukončení na submission. Je totiž dost pravděpodobné, že favorit v takovém zápase vyhraje na páku, nebo škrcení.

Číst
MMA – Jak sázet na zápasy těžkých vah?

Ne vždy se převaha projeví předčasným koncem

Řekli jsme si, jak sázet v případě že zápasník jde za svým vítězstvím především silou. Ne všichni však mají ve zvyku ukončovat své, byť méně favorizované soupeře před limitem. Stává se to především u bojovníků, kteří si dají záležet na své taktice. Takový tip fightera se neúprosně drží své strategie a do přestřelky, která by mohla ohrozit předem naplánovaný průběh zápasu se nikdy nepouští. Často se jedná o zápasníky z nižších váhových kategorií a nezřídka takový průběh vídáme i u žen. Pokud se tedy o zápasníkovi, který půjde do klece jako favorit s malým kurzem ví, že si zakládá na svém „fight IQ“, sázení na KO se raději vyhněte. Knockout samozřejmě může přijít, ale je daleko pravděpodobnější je v takovém případě výsledek na body, nebo případně ukončení až v konci zápasu. 

Vyhněte se nováčkům

Malý kurz je k vidění často, když do organizace přijde nové jméno. Pro příklad se můžeme podívat na zápas Vémola vs. Lohoré. Právě druhý jmenovaný se měl v organizaci Oktagon představit vůbec poprvé. Samozřejmě se vědělo, že se jedná o špičkového profesionála, ale v české organizaci se jednalo o nováčka. Kurz na Vémolu byl kolem 1.2, tedy v MMA ne moc lákavý. Hodně sázkařů se tedy rozhodlo sázet na ukončení před limitem, to však byla chyba. Nová tvář organizace se vždy snaží překvapit a musí v kleci nechat opravdu všechno, protože první dojem je extrémně důležitý. Ideální je v takovém případě sázku vynechat, počkat si, jak si zápasník povede a nabité znalosti z jeho premiérového zápasu použít až v dalších sázkách. Lohoré tehdy vyhrát nedokázal, ale zápas skončil po pětikolové bitvě až bodovým hodnocením. 

Čtěte také podrobný článek Jak sázet na titulové zápasy v MMA

Mr. Guru

Máme pod čepicí, proto připravujeme úspěšné sportovní tipy!

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář