Jak sázet na druhý pohárový zápas ve fotbale

Úvod - Blog - Jak sázet na druhý pohárový zápas ve fotbale
Březen.5.2021

Každou sezonu hraje většina fotbalových týmů, hned několik soutěží. Kromě klasické ligy, se pak kluby snaží dosáhnout na vrchol pavouku v domácím poháru a ty nejlepší pak hrají Evropskou ligu, nebo dokonce Ligu mistrů. Dnes si prozradíme, jak sázet ve vyřazovací části těchto soutěží a konkrétně si povíme, jak nahlížet na druhé utkání.

Kterých soutěží se strategie týká

Jak už jsme nakousli, jedná se o sázení na pohárové zápasy, cesta k trofeji však vždy není zdaleka stejná. Například v českém poháru, který v současnosti nese název MOL Cup se hraje rovnou vyřazovacím systémem, kdy vítěz postupuje dál. Háček je však v tom, že o tom, kdo postoupí rozhoduje jen jediný zápas. Právě takový způsob průchodu pavoukem není pro naši strategii vhodný a na jednozápasové kola se tedy nedá použít. Tento vyřazovací způsob kol je k vidění u většiny národních pohárů v Evropě. Musíme se tedy zaměřit na Ligu mistrů a Evropskou ligu, soutěže, kde se potkávají ty nejlepší kluby z celé Evropy. 

O postupu rozhodují dva zápasy

V soutěžích jako je Liga mistrů a Evropská liga nás bude zajímat až vyřazovací část, před ní totiž probíhá část skupinová, zde však týmy bojují o co nejlepší umístění v tabulce, ze které právě ti nejlepší postupují do play-off, kde se postaví jednomu vylosovanému soupeři. Na rozdíl od zmíněných národních pohárů se však proti sobě kluby v Lize mistrů, nebo Evropské lize postaví rovnou dvakrát a nikdo tak nebude ochuzen o výhodu domácího prostředí a přesně to pro taktiku sázení na druhý zápas potřebujeme!

Sázíme až v druhém zápase

Vsadit si samozřejmě můžete i na první utkání, tato taktika se však zabývá sázením až na druhý zápas. První zápas pro nás totiž slouží především pro sledování a určení pravděpodobného průběhu druhého utkání. V prvním klání může nastat hned několik scénářů, tím pro naši taktiku nejideálnějším je, že jeden z týmů zvítězí vysokou výhrou a do druhého zápasu si tak ponese náskok několika branek. Zaměřte se tedy především na zápasy, které mají jasného favorita, ten často vyhraje rozdílem několika gólů a o svém postupu tak z velké části rozhodne už v prvním utkání. Velmi často se pak stává, že druhý zápas už má daleko klidnější průběh. Favorizovaný tým už nemá velkou motivaci k dalším gólům a trenér často nechává nejlepší hráče odpočinout. Naopak jejich soupeř už asi několikagólové manko jen těžko otočí a s vyřazením je prakticky smířen. Pokud tedy například Manchester United porazí na hřišti soupeře Real Sociedad výsledkem 0:4, počítáme s tím, že druhý zápas, tedy ten v Anglii pravděpodobně moc dalších branek nepřinese. Pro druhý zápas tedy volíme sázky na under a v tom celá taktika spočívá.

Mr. Guru

Máme pod čepicí, proto připravujeme úspěšné sportovní tipy!

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář