MMA – Jak sázet na zápasy těžkých vah?

Úvod - Blog - MMA – Jak sázet na zápasy těžkých vah?
Únor.12.2021

MMA neboli smíšená bojová umění jsou v poslední době čím dál tím populárnějším sportem, a to jak ve světě, tak na naší tuzemské scéně. S touto popularitou samozřejmě roste i možnost sázek na zápasy v jednotlivých organizacích po celém světě a dnes je již možné si vsadit klidně na celý galavečer včetně předzápasů hlavní karty. Tentokrát zabrousíme k bojovníkům s nejtěžší váhou a podíváme se, jak na takové zápasy sázet.

O jakou kategorii zápasů vlastně jde?

V této strategii se bavíme o zmiňované těžké váze, ta se týká tedy pouze mužských zápasů, ženy totiž klasicky bojují ve váze maximálně do 70,3 kilogramů neboli ve váze označované jako „lehká“, o ženském MMA si ale povíme jindy. Nás zajímají zápasy mužů, kteří musí navážit do 120,2 kilogramů (těžká váha), nebo přes 120,2 kilogramů (super-těžká váha). Případně se dá strategie, kterou si níže probereme použít i na zápasy v polotěžké váze. Zápasníci se v této kategorii sice při vážení, které probíhá den před zápasem musí vejít do váhového limitu „jen“ 93 kilogramů, v den zápasu však zpravidla váží i více než sto kilo a těžké váze se pomalu přibližují. 

S kilogramy přibývá i síla úderu

V naší strategii jde o to, že zápasníci ve zmiňovaných váhových kategoriích samozřejmě nejsou žádná tintítka a rány které rozdávají jsou rozhodně daleko tvrdší než údery v nižších váhových třídách. S přibývajícími kily totiž síla rány z pravidla roste a pohyblivost bojovníků naopak klesá – a to nám hraje do karet! Zápasy velkých vah totiž díky těmto skutečnostem často končí před limitem a mnohdy se stává, že se o vítězi rozhodne už třeba v prvním kole. Zaměřte se tedy v nabídce na sázkové příležitosti jako, že zápas nebude ukončen na body, nebo v případě sázky na počty zahájených kol volte, že jich bude zahájeno méně než 2,5 (v netitulovém zápase) a pokud si chcete trochu zariskovat, vyberte sázku na ukončení v prvním kole. Záleží tedy na vás, jak strategii konkrétně využijete, její pointa ale spočívá v tom, že zápasy těžkých borců končí na body jen velmi zřídka, a proto sázíme na ukončení před limitem. 

Na jaké zápasníky se zaměřit?

Na české scéně je asi nejznámějším jménem spojovaným s těžkou vahou Viktor Pešta, ten sice již zamířil o kategorii níže, tedy do polotěžké váhy, ale stále se na něj dá naše strategie využívat. V české organizaci Oktagon má zatím tři zápasy a všechny skončily ještě v prvním kole. Ve stejné organizaci je jedničkou v polotěžké váze dobře známý Attila Végh, který o síle svého úderu přesvědčil už v prvních minutách zápasu s Karlosem Vémolou a z jeho čtyř zápasů pod Oktagonem neskončil v prvním kole jen jediný. V UFC vyzve šampiona těžké váhy Stipe Miočiće Francis Ngannou, který má na svém kontě v této organizaci 12 zápasů a hned 8 z nich se nedostalo ani do druhého kola. Jeho soupeř Miočić na KO nebo TKO ukončil před limitem hned 75 % svých soupeřů. 

Čtěte také podrobný článek Jak sázet na MMA

Mr. Guru

Máme pod čepicí, proto připravujeme úspěšné sportovní tipy!

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář