Volejbal a jak na něj sázet live

Úvod - Blog - Volejbal a jak na něj sázet live
Srpen.5.2021

Volejbal patří k zajímavým sportům, a to nejen pro diváky a fanoušky ale i pro sázkaře. Je to především tím, že hra rychle plyne a body přibývají každou minutou. Právě proto je volejbal oblíbený pro live sázky, u kterých se kurzy mění každým podáním a odehraným balonem. Navíc právě probíhá Olympiáda v Tokiu, kde se denně hraje volejbal světové úrovně.

Na jaké soutěže ve volejbalu sázet

Jak už bylo zmíněno v úvodu – Olympiáda je tady. Volejbal se na Olympijských hrách objevuje od roku 1964 a pro sázkaře, kteří chtějí sázet právě na volejbal by to měl být jeden z nejdůležitějších turnajů. Dalším a v mnohém podobným turnajem je FIVB neboli mistrovství světa, které se koná jak v mužské, tak ženské kategorii rovněž jako Olympiáda – jednou za čtyři roky.

Dále se hraje světový pohár ve volejbale, ten funguje jako kvalifikace na Olympiádu a na mistrovství světa není nijak závislý. Samozřejmě existují i kontinentální mistrovství, například Jižní Ameriky nebo Evropy. Tyto soutěže už probíhají většinou jednou za dva roky. Každý rok pak probíhá soutěž pro muže – Světová liga ve volejbale a pro ženy – volejbalové Grand Prix.

V čem je volejbal jiný oproti ostatním sportům

Volejbal samozřejmě není tak populární, jako například fotbal. To však nutně nemusí být pro sázkaře nevýhodou. Dle jistého principu platí pravidlo, že méně populární sporty umožňují sázkařům naopak dosahování větších zisků za menší úsilí. To je zapříčiněno právě menším množstvím informací, které jsou dostupné a daleko slabší konkurencí.

Volejbal má také několik specifik, například se nejedná o sport, kde by byl prostor pro zásadní individuality. Kvalita jednotlivce není zdaleka tak vidět jako ve fotbale nebo například při basketbalu. U volejbalu je daleko důležitější soudružnost a výkony celého týmu.

Dalším důležitým prvkem volejbalu je dosti krátký čas na odpočinek. To může samozřejmě směřovat k nestálosti ve výkonech během sezony. Je proto nutné s tímto faktorem počítat a nenechat se překvapit tím, že daleko zkušenější tým těžko poráží úplné outsidery. Sledujte tedy čas na odpočinek, který mají týmy k dispozici.

Hra plná zvratů

Hra plná překvapení a velmi rychlý průběh setů i celých zápasů, jinak řečeno – ideální sport pro live sázky. Oblíbenou sázkou, kterou mnoho sázkařů praktikuje pro volejbal je sázka s handicapem. Výhodné je počkat pár odehraných míčů a pokud je výsledek setu stále vyrovnaný, ale pomalu se blíží svému konci, vsaďte na favorita, že vyhraje například alespoň o 4 body. Kurz bude daleko lákavější, než před začátkem setu a pokud je zkrátka jeden z týmů kvalitnější, musí se to do konce setu jasně projevit.

Podobný je princip sázky na počet bodů v rozehraném setu. Zde si však uvedeme defacto opačný scénář. Jeden z týmů začíná svému soupeři bodově unikat. Hra je však relativně vyrovnaná a vítězící tým není a ani před zápasem nebyl považován za jasného favorita. Zkuste tedy vsadit na over bodů v rozehraném setu. Je například rozdíl skóre už o 7 nebo 8 bodů? Nemusíte vsázet hned handicap, který už dávno není výhodnou volbou. Over 44,5 bodů v setu je oblíbenou sázkou a znamená, že bodový rozdíl nakonec nebude o více jak 5 bodů. Kurz bude jistě lákavý a pro zelený tiket stačí aby prohrávající tým ztrátu, kterou má jen trochu zmenšil.

Štítky:

Mr. Guru

Máme pod čepicí, proto připravujeme úspěšné sportovní tipy!

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář