Před turnajový rozbor fotbalu na LOH 2021

Úvod - Blog - Před turnajový rozbor fotbalu na LOH 2021
Červenec.19.2021

Fotbal se na letní olympiádě hraje pravidelně a bývá jedním z oblíbených sportů. Jinak tomu nebude ani na LOH 2021 v Tokiu. Jak se v olympijském fotbale orientovat a jaké sázky se dají vymyslet před samotným začátkem celé olympiády si přiblížíme v tomto článku.

Olympijský fotbal má svá specifika

Fotbal je zkrátka fotbal, hra zůstává stejná. Přesto má olympijský fotbal jisté omezení, to spočívá ve věkové hranici 23 let, kterou smí v každém týmu překročit pouze tři hráči. Nominovat je možné na LOH jen 22 fotbalistů a do každé zápasové nominace je pak možné dosadit 18 z nich. Toto omezení je tedy zásadní a často je složení týmů z hlediska účasti světových hráčů, kteří se na LOH objeví trochu jiné, než by pozorný fotbalový fanoušek očekával nebo si přál.

V Japonsku se utká 16 olympijských fotbalových týmů rozdělených do 4 skupin. Všechny týmy odehrají svůj první zápas ve skupině 22.7. a pokud chcete některý ze zápasů sledovat, udělejte si čas už v dopoledních hodinách. Především lákavě zní zápas Brazílie – Německo. Z každé skupiny postupují dva nejlepší, tak jak jsme zvyklí například z Eura, které skončilo jen před pár týdny. Následuje Play-off, které končí soubojem o zlato, tomu však předchází i utkání o třetí místo.

Finále nás čeká 7.8. v Jokohamě, kde zdejší krásný stadion pojme až 70 000 diváků. To je však na letošním olympijském turnaji vedlejší, jelikož se bude hrát vždy bez diváků. Domácí prostředí tedy nebude pro Japonsko, které se ve skupině „A“ utká s Francií, Mexikem a JAR až tak zásadní výhodou.

Kdo je favorit a na co vsadit

Jak už bylo naznačeno, tak se na tomto turnaji nelze zcela spoléhat na to, že je papírově některý národní tým lepší než jiný, jelikož hráči zde budou nominování dle možností trenéra, a omezujících pravidel soutěže. Je nutné brát v potaz, že se letos hrálo Euro i Copa America a další sezona klepe na dveře. Samozřejmě i fotbalista potřebuje odpočinek a zaslouženou dovolenou.

V soupisce fotbalových týmů na LOH se tedy objeví jen velmi omezený počet hráčů, kteří už letos reprezentovali na mistrovství Evropy nebo Jižní Ameriky. Státy Severní a Střední Ameriky zároveň během olympiády v Tokiu hrají Gold Cup, takže Honduras nebo Mexiko musí „bojovat na dvou frontách zároveň“. 

I přes tyto skutečnosti, které je dobré před sázením vědět je možné některé týmy favorizovat více než jiné. Papírově by největší šanci mělo na medaile mít Španělsko, to bude reprezentovat například 18i letý talent Pedri a jedním z tří hráčů nad 23 let bude legenda Dani Alves. Podpoří je také fotbalisti jako García, střelec gólu na Euru Oyarzabal nebo Dani Olmo který dokázal ve španělském dresu na ME třikrát přihrát na důležité góly. Kurz na výhru Španělska je 3.

Ve skupině C pak bude Španělsku konkurovat Argentina, která dokázala vyhrát Copu Americu a i s daleko slabším kádrem je jedním z dalších adeptů na zlato. O něco lépe vypadá soupiska právě soupeře Argentiny z finále mistrovství Jižní Ameriky – Brazílie, která vyhrála LOH 2016 v Riu a letos je na ně kurz 4.2. Skupinu A, kde je i zmiňované Japonsko, které z domácí atmosféry letos moc nevytěží by pak měla ovládnout Francie, zde je kurz na to že vyhraje skupinu 1.9.

Sledujte tedy úvodní zápasy, nechte se týmem přesvědčit, jak vlastně hraje a jestli má smysl mu v tomto zajímavém turnaji, který je především vnímán jako příležitost pro mladé talenty věřit.

Mr. Guru

Máme pod čepicí, proto připravujeme úspěšné sportovní tipy!

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář