Systém sázení: Na outsidery s pozitivním handicapem

Úvod - Čtenáři - Systém sázení: Na outsidery s pozitivním handicapem
Listopad.10.2020

Sázky s asijským nebo evropským handicapem jsou mezi sázkaři den ode dne oblíbenější. Tyto sázky nám umožní vyjádřit výkonnostní rozdíl mezi dvěma odlišnými týmy a navýšit kurzy či zvýšit pravděpodobnost. Sázení s handicapem nabízí celou řadu možností, ale sázkaři ho z nějakého důvodu používají většinou pouze navýšení kurzů na velké favority. Z našich zkušeností ovšem vyplývá, že může být mnohem ziskovější sázet v handicapu na výhru outsiderů. Zde máte jednoduchý systém sázení, který vám to umožní.

Systém sázení na outsidera s pozitivním handicapem, případně proti favoritovi s negativním handicapem vychází ze skutečnosti, že některé týmy jsou silně přeceňovány. Většinou k tomu dochází pod vlivem veřejnosti, kdy bookmakeři musí kvůli zájmu o sázku na jeden tým upravovat kurzy tak, aby lidi přiměli sázet i na opačný tým.

Manko se nedohání snadno

Vezměme si příklad z nedávné minulosti. Na začátku jarní části (tehdy ještě) epojisteni.cz ligy Sparta na svém hřišti přivítala fotbalisty z Bohemians 1905. Ačkoliv už v té době Sparta neměla žádné extra výsledky (alespoň co se týče klubu z TOP 3), na její výhru Tipsport vypsal kurz 1,34. Na výhru Bohemians 1905 byl potom kurz 8,90.

Jestliže tipaři v takové situaci chtěli dosáhnout na zajímavější kurz, v 95% případů zvolili sázku na Spartu v asijském handicapu -1,5, případně na Spartu v evropském handicapu 0:1. Tyto handicapy daly Spartě do začátku manko, které pražský klub výsledkem v zápasu musel překonat. Jenže bylo to vůbec reálné?

Jak jsme již zmínili, Sparta na začátku jara začínala být v nepohodě. Oproti jiným klubům se sice jednalo o dobré výsledky, Sparta však začala ztrácet na své dva největší rivaly (Slavii a Plzeň). Samozřejmě, že někomu tento zlom mohl uniknout.

Ovšem i při pohledu do statistik bylo asi docela zřejmé, že Sparta má na vítězství v handicapu -1,5, případně 0:1 velice malé šance. V posledních 4 odehraných utkáních tento handicap totiž byl překonaný pouze 2x, zbylé dvě utkání skončily remízou (a tudíž handicap nesplnily). Kurz na výhru Sparty s asijským handicapem -1,5 činil 1,95 a s evropským handicapem 0:1 1,90.

V tomto světle se tedy nakonec zdál výhodnější kurz na výhru Bohemians s pozitivním asijským handicapem +1,5 (1,88) nebo s evropským handicapem 0:1 (3,10) případně 0:2 (1,75).

Zápas Sparta – Bohemians 1905 nakonec skončil výhrou domácího týmu (1:0). Všichni sázkaři, kteří zvolili „negativní“ handicap Sparty, tedy o peníze přišli. Tipéři, kteří volili raději „pozitivní“ handicap Bohemians však vyhráli (alespoň v případě AH -1,5 a EH 0:2).

Pozitivní handicap vs. lidská psychika

Člověk je už od útlého věku stále za něco perzekuován. Rodiče mu do hlavy vtloukají, co by neměl dělat, ve škole pak v jeho práci hledají chyby, za které mu strhávají známky namísto toho, aby ho pochválili za všechny dobré věci.

Lidé jsou proto zvyklí myslet negativně a tedy perzekuují další lidi. Je proto lidskou přirozeností dát někomu do začátku negativní handicap, než mu dát něco jako virtuální náskok.

Negativní handicaping je ovšem ve většině případů nevýhodný. Kromě toho, že ho využívá většina lidí a sázkovky si vypisované kurzy dost hlídají, se totiž – především ve fotbale – jedná o holý matematický nesmysl. V tomto konkrétním sportovním odvětví většinou padá tak málo gólů, že i překonání základního evropského handicapu 0:1 bývá velký problém. Jestliže si tuto maličkost dokážete uvědomit, máte napůl vyhráno.

Další zajímavé systémy sázení najdete zde.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář