Sparta má po 6 letech pohár!

Úvod - Blog - Sparta má po 6 letech pohár!
Červenec.2.2020

Psal se rok 2014, kdy Sparta vyhrála titul a pohár České pošty. Od té doby letenští čekali dlouhých 6 let na nějakou domácí trofej. Sparta se od té doby hledala, střídala trenéra za trenérem a vedení pořád hledalo, kde může být chyba.

Od té doby Spartu trénovalo celkem devět trenérů a až desátý trenér, kterým byl Václav Kotal, dokázal Spartu dovést k dlouho očekávané trofeji. Sparta v ligové části byla už v zimě ze hry o titul a po příchodu Václava Kotala zůstal ve hře pouze pohár, který se jmenuje MOL cup.

Cesta Sparty za pohárem

Sparta začínala v 1/16-finálové části, kde narazila na Jihlavu se kterou uhrála výsledek 2:1 na jejím hřišti o góly Sparty se postaral Kozák a Martin Hašek.

V osmifinále letenští narazili na Budějovice, kterým určil los, že budou hrát doma. Sparta si s Budějovicemi poradila hravě, když Kozák s Hanouskem vstřelili oba po dvou brankách a Sparta zvítězila 4:0

Ve čtvrtfinále se Sparta dočkala prvního zápasu MOL cupu před vlastními fanoušky, když los určil, že se Sparta utká s Baníkem Ostrava. Sparta vyhrála 5:0 branky si připsali hráči: Hancko, Tetteh, Karlsson, Frýdek a Hložek.

V semifinále se odehrálo utkání Sparta – Plzeň. Zápas skončil 2:1 za Spartu dával gól Kanga z penalty a Kozák.

Finále se odehrálo netradičně, že finalista měl možnost hrát zápas na domácím hřišti a na Spartu padnul Liberec, na jehož hřišti letenští moc pocitů z výher neznají z posledních let. Sparta od roku 2013 na Liberci odehrála celkem devět utkání a pouze jednou se jí zde dokázalo zvítězit. I s touto statistikou šla Sparta do utkání, které skončilo 2:1 pro Spartu a tím vyhrála pohár MOL cupu. O góly se postaral Karlsson a Kanga zařídil obrat z penalty.

Sparta odehrála celkově v letošním ročníku poháru pět zápasů, ve kterých uhrála celkové skóre 15:3. Nejlepším střelcem Sparty je Libor Kozák, který dokázal dát v pěti zápasech 4 branky.

Na závěr musím zmínit i úchvatnou statistiku Václava Kotala, který přebíral Spartu, která ztrácela zápas, co zápas a v tabulce se jenom propadala. Od příchodu Kotala odehrála Sparta 13 soutěžních zápasů 9x vyhrála, 2x remízovala a 2x prohrála.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář