Jak se sázení v základní části NBA liší od sázení na play-off

Úvod - Blog - Jak se sázení v základní části NBA liší od sázení na play-off
Duben.6.2018

Sázení na play-off zápasy v NBA se od zápasů základní části výrazně liší. Upřímně řečeno, byli byste blázni, kdybyste věřili, že k play-off i k základní části můžete mít stejný přístup.

V tomto článku se podíváme na to, jak se liší sázky na play-off a sázky na základní část NBA.

Intenzita

V play-off v podstatě není možné, aby si některý z hráčů vybral pauzu. To zaručuje jejich vtažení do hry a soustředění. Na druhou stranu, kvůli rozdílu v důležitosti mají hráči v základní části tendenci „kontrolovat“ zápasy.

Někteří hráči, především největší hvězdy jsou schopny hrát na 70% až 80% výkonu a přesto se jim podaří vyhrávat. Jenže pokud se dostanou do play-off, musí do toho začít šlapat. Pokud se jim nepodaří dostat na 100% výkonu, tak jednoduše prohrají. Výsledkem je, že bodový rozptyl bývá v průběhu play-off přísnější, ačkoliv stále existují případy, kdy jeden tým úplně odpadne.

Pokud jde o celkové bodové součty, může se vyskytnout větší počet overů – i když tým ztrácí značné množství bodů, pravděpodobně se stále bude snažit o návrat do hry a o vítězství, protože v play-off je každý zápas důležitý. Nicméně pokud jde o součet her, mohou být menší, což je popsáno v dalším bodě.

Číst
Jak sázení na basket ovlivňují rozhodčí?

Více obrany

Hráči a týmy mají během základní části tendenci pobývat v obraně v konkrétních zápasech. Na druhou stranu, pokud jde o play-off, obranná hra získá na důležitosti, protože každý koš se může stát rozhodujícím, především ve vyrovnaných hrách. V důsledku toho se najde mnohem více hráčů, kteří na obranu vyvinou větší úsilí, než na útočení. Jak tvrdí „Defense Wins Champions“, tým by byl hloupý, kdyby obranu ignoroval a na své obranné polovině nehrál tvrdě.

Když týmy budou klást důraz na defensivu, samozřejmě to může vést k docela opačnému výsledku, než jsme zmínili dříve. Rozdíly v bodových kontech obou týmů se mohou zmenšit, zatímco celkový počet bodů může být nižší. V tomto případě stojí za zvážení vsadit under na dva vysoce skórující týmy – tyto sázky bývají v play-off často oceňovány příliš vysokým kurzem, alespoň v prvních zápasech, než se kurzy upraví.

Číst
4 klíčové tipy pro sázení na basketbal

Výhoda domácího prostředí

Zatímco během pravidelné sezóny mají domácí týmy jen mírnou výhodu, během play-off je tato výhoda mnohem, mnohem větší. Domácí týmy totiž hrají na známém a vysoce pohodlném místě, před zápasem projdou běžnými rutinami bez nutnosti dalšího cestování a hlavně mají bouřlivou podporu svých fanoušků. Všechny tyto faktory mohou výrazně ovlivnit psychiku hráčů domácího týmu a zároveň nepříjemně zapůsobit na hráče hostů.

Navíc některé domácí týmy mají výrazně větší výhodu v domácím prostředí, protože jejich fanoušci jsou oddanější, či mnohem hlasitější. Pro hosty taková atmosféra může být zneklidňující, ba přímo zastrašující. Nepřímo ovlivněni takovým prostředím pak mohou být nepřímo i rozhodčí.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář