4 klíčové tipy pro sázení na basketbal

Úvod - Blog - 4 klíčové tipy pro sázení na basketbal
Listopad.13.2017

Společně se započetím nové NBA sezóny se otevřely také sázkové příležitosti na tento krásný sport. Sázkaři si tak na basket mohou vsadit kterýkoliv den v týdnu, je ovšem nezbytné, aby při sázení porozuměli 4 klíčovým prvkům. Jinak se na konci týdne/měsíce/roku ocitnou v minusu.

Klíčové prvky vám osvětlíme v tomto článku. A přidáme několik zásadních tipů. Díky tomu byste se v sázení na NBA či na jiné basketbalové ligy už nikdy neměli cítit ztraceni.

Zranění

Toto je při sázení na basketbal vůbec nejdůležitější faktor. Jelikož na hřišti hraje vždycky jenom 5 hráčů, dopad jednotlivce na výkon celého týmu je velký. Jediná absence může podstatně zvrátit výsledek hry.

Dopad sestavy na výsledek utkání je tak citelný, že pravděpodobná sestava se odráží na výšce kurzů. Proto musíte pečlivě sledovat zprávy a mít přehled, kteří hráči nastoupí. Pomůže vám také jistá dávka předvídavosti – pokud dokážete odhadnout, kdy klíčový hráč bude sedět na lavičce a kdy nastoupí v základní sestavě, budete mít náskok před ostatními.

Plán

Jelikož basketbalová sezóna je dlouhá (čítá rovných 82 utkání základní části), významný dopad na výsledek utkání může mít také plán zápasů, tedy odehraná utkání. Pokud tým hraje několik utkání doma a s většími časovými rozestupy, pravděpodobně podá lepší výkon, než pokud hraje venku back-to-back zápasy (tedy zápasy jdoucí hned po sobě).

Statistiky

Stejně jako v dalších kolektivních sportech i v NBA statistiky hrají velkou roli. Existují týmy, které mají proti konkrétním výběrům mnohem vyšší úspěšnost. Také existují týmy, které podávají výborné výkony ve venkovních utkáních, zatímco doma jim to moc nejde. A najdou se i další zajímavé odchylky, které by vám měly pomoci vsadit dobře.

Motivace

Motivace je důležitá u všech sportů, u basketbalu je ale dopad motivace čitelnější než třeba u fotbalu. Důvod je jednoduchý – v basketbalu dokáže výsledek utkání výrazně ovlivnit i jednotlivec. Kvůli tomu bude například mít větší motivaci k výhře hráč, který hraje pár dní po svém přestupu proti svému původnímu týmu. A takových situací se opět najde mnohem víc. Z toho důvodu byste se vždycky měli nejprve zamyslet, o co hráči vlastně hrají. Body nejsou všechno.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář