Cílem každého dlouhodobě ziskového sázkaře je pravidelné nacházení hodnotných kurzů, přičemž samozřejmě platí, že čím více jich bude, tím lépe.

Lidé, kteří si sázením vydělávají na živobytí, přitom používají různé sázkové programy. Jenže pro řadové sázkaře jsou takové programy často příliš složité, nehledě na to, že zadarmo je neseženete.

Naštěstí pro nás existují i další způsoby, jak najít value bety, tzn. hodnotné kurzy. Dáme vám příklad 3 nejlepších.

Sázení podle pohybu kurzů

Toto  je nejrozšířenější způsob hledání value betů řadovými sázkaři. Princip spočívá ve sledování pohybů kurzů, například na stránkách zde a vytipovávání výsledků, kde nově vypsané kurzy rychle klesají.

Výrazný pokles kurzů se totiž neděje jen tak. Za posunem obvykle stojí dvě možnosti. Zaprvé profesionální sázkaři si při vypsání kurzu všimnou, že se jedná o value bet a začnou na něj rychle sázet. Tím pádem bookmaker rychle snižuje hodnotu sázky.

ČTĚTE TAKÉ:  Jak najít hodnotu v sázce na „oba týmy dají gól“?

Zadruhé nastane nějaká klíčová situace, například dojde ke zranění hráče. Bookmakeři tím pádem kurzy rychle snižují, neboť si jsou jisti, že kurz již nemá takovou hodnotu a brzy přijdou profesionální sázkaři, kteří na něj budou sázet kvůli hodnotě.

Ať tak nebo tak, výsledek je vždycky stejný. Velký pokles kurzu naznačuje, že by se mohlo jednat o value bet. Ale pozor – neplatí to vždy a všude! Někdy za poklesem stojí například chování veřejnosti, které nemusí být vždycky směrodatné.

Sázení proti velkým favoritům

Někteří dobrodružnější sázkaři jdou na hledání value betů od lesa. Vytipují si velké favority, tzn. týmy s kurzem na výhru 1,20 a nižší. Podívají se, zdali jsou tito favorité skutečně tak jistí, jako představují kurzy (tzn. zdali skutečně vyhrávají každé utkání, nebo například jednou ze 4 zápasy dokážou ztratit body) a pak vsadí proti tomuto týmu. Ve sportu se může stát cokoliv, snad každý den se někde na světě stane, že vyhraje tým s kurzem 8 a výš. Samozřejmě, chce to nějaký cvik. Ale když se tomuto tipů sázení věnujete dlouhodobě, dostanete cit.

ČTĚTE TAKÉ:  Sázení na fotbal – které faktory musíte před zápasem vyhodnotit?

Analýzy jiných tipařů

Nejjednodušší a pravděpodobně nejefektivnější cesta pro neznalé tipaře. Stačí si vyhlédnout ziskového tipéra a pak sázet podle něj. Vyžaduje to pouze pravidelné návštěvy webových stránek, neboť hodně záleží na tom, abyste vsadili ve stejných kurzech jako vámi vybraní lidé. Jinak do toho žádný čas neinvestujete, což jistě ocení zaneprázdnění tipaři, či lidé, kteří si chtějí přivydělat při zaměstnání.

Vedle tipů na našich stránkách vám doporučujeme také tipy na stránkách zde. Tyto tipy jsou zdarma, takže nemůžete o nic přijít.