Nejztrátovější (a nejhorší) brankáři NHL

Úvod - Blog - Nejztrátovější (a nejhorší) brankáři NHL
Prosinec.12.2016

Kvalitní brankář je nejdůležitější součástí každého úspěšného týmu NHL. Pokud na NHL chcete vsadit, měli byste si vždycky zjistit, který brankář by se měl v bráně objevit, jinak byste mohli zůstat na mizině.

V tomto článku vám přinášíme přehled nejztrátovějších brankářů NHL k 12. 12. 2016. Tento přehled doplňujeme informacemi o průměrném počtu obdržených branek na zápas i o případně ztrátě při sázení na výhru klubu v zápasech s tímto brankářem (od začátku sezóny).

Nejztrátovější brankáři NHL

Je vcelku zajímavé, že na prvních místech v žebříčcích nejziskovějších i nejztrátovějších gólmanů NHL se obvykle nacházejí brankáři z jednoho týmu. Minulý měsíc to byl Calvin Pickard a Semyon Varlamov – Varly je stále na žebříčku nejztrátovějších brankářů – a tento měsíc to je Chad Johnson a Brian Elliot.

Muž, kterého Flames získali na volném trhu doufaje, že by se v budoucnosti mohl stát jejich brankářskou ikonou, je v tuto chvíli druhým nejztrátovějším brankářem NHL. Ve srovnání s průměrem všech brankářů NHL má také nejvyšší počet obdržených gólů a naprosto otřesnou statistiku počtu výher. Eliott je solidní brankář, takže tato čísla pravděpodobně ukazují spíše na špatnou formu v této sezóně. Jeho fanoušci (i on sám) mohou jen doufat, že tento brankář ještě dostane příležitost ukázat, co v něm je.

Žádné další jméno na seznamu nejztrátovějších brankářů NHL vás nejspíš nepřekvapí. V tomto seznamu si zbytek gólmanů rozhodně zaslouží být. Až se příště budete chystat sázet na NHL, vzpomeňte si na jejich jména.

Nejztrátovější brankáři NHL (tabulka)

Jméno GAA Počet výher/proher Ztráta
Kari Lehtonen (DAL) 2,97 5-11 -532,98
Robin Lehner (BUF) 2,41 5-12 -540,35
Jaroslav Halák (NYI) 2,88 5-11 -576,34
Brian Elliott (CGY) 3,31 3-10 -585,35
Semyon Varlamov (COL) 3,08 5-12 -625,63

Jenom pro zajímavost, minulý měsíc byli nejztrátovějšími brankáři Pekka Rinne (NSH), Ryan Miller (VAN), Kari Lehtonen (DAL), Steve Mason (PHI) a Semyon Varlamov (COL).

Informace o nejziskovějších (aktivně působících) brankářích NHL najdete v článku zde.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář