Jak sázet na házenou (sázkový systém)?

Úvod - Blog - Jak sázet na házenou (sázkový systém)?
Prosinec.19.2016

Vzhledem k vysokému počtu vstřelených gólů a k několika dalším specifickým jevům patří házená mezi nejpředvídatelnější sporty. Já na ní rád sázím i z toho důvodu, že jsem ji kdysi sám hrával a tak do ní vidím víc než třeba do fotbalu nebo hokeje.

Moje znalost házené společně s několikaletým odstupem od profesionální dráhy házenkáře mi pomohla přijít na několik důležitých tendencí, o něž se teď s vámi podělím. Tyto informace vám pomohou vystavět fungující sázkový systém, tedy opravdu takový, který je ziskový.

Když je první polovina na góly chudá, ještě to neznamená, že málo gólů padne i v druhé polovině

Do přestávky hráči vstřelili jenom 20 branek a bookmakeři nastavili hranici over 47 branek. V takovém případě si mnoho sázkařů jistě pomyslí, že oba týmy dobře brání a tip na under 47 branek je odpovídající. To je při sázení na házenou ta největší chyba.

V házené jsou častěji než kde jinde k vidění dvě zcela odlišné půle. V první hráči klidně vstřelí jenom pár branek, aby se pak trošku rozcvičili a v druhé jich nasázeli třeba hned 30 a naopak. Často to bývá způsobeno změnou taktiky, o které se obvykle nedozvíte. Před časem jsem dělal srovnání těchto údajů a jasně mi vyšlo, že na sázení under/over nedává smysl, ať už sázíte na jakoukoliv možnost.

Jde vydělat vysokými kurzy na remízy?

Typická situace: Během zápasu si všimnete, že týmy nastřílely stejný nebo hodně podobný počet branek. Situace se opakuje i po 15 minutách druhé půle. Kurz na remízu se ve 45. minutě pohybuje mezi 5,00 – 7,00. Vyplatí se na remízu vsadit?

Aby se na remízu za těchto podmínek vyplatilo vsadit, musí být tento tip úspěšný alespoň 1× v 5 utkáních. Možná budete překvapeni, ale skutečně jsem přišel na to, že to funguje. Po analýze přibližně 1000 sázek, kdy jsem opakovaně sázel na remízu a k tomu jsem používal lehkou progresi (po 5. prohrané sázce jsem v každém dalším „sázkovém kole“ vsadil o 15% více), jsem vykázal zisk v hodnotě kolem 4%. To je velmi slušné.

Sázení mezi 45. a 50. minutou

Některé úseky zápasů házené nám dávají větší šanci na výhru. Jedná se i o sázení na základě hry mezi 45. a 50. minutou utkání. Ale pozor, tento systém je účinný pouze v případě ligových a reprezentačních utkáních, kde jsou týmy k výhře velmi motivované. V těchto týmech jsou hráči obecně mnohem opatrnější, proto je důležitým odrazovým můstkem situace, kdy ani jeden z týmů v 50. minutě utkání nevede o více než 1 gól. V takovém případě totiž počet gólů prudce klesá, kurzy přitom dosahují klidně i hodnoty 1,85, což je hranice více než zisková. I v tomto případě přitom můžete sáhnout k progresi v hodnotě 15% a to vždy, když se v předešlém sázkovém kole netrefíte.

Vysoké plus handicapy pro slabší týmy

Sice jsem ještě nespočítal přesný zisk, ale live sázení na handicapy opravdu nabízí výhodu. Potvrzují to i tipy těch nejlepších sázkařů, kteří opakovaně sází na negativní handicapy outsiderů. V tomto případě je ovšem nutná podrobná analýza, což ztrácí svoje kouzlo.

V přátelských zápasech je k vidění hodně gólů. Vyplatí se sázet?

Ani v tomto případě jsem ještě nestihl udělat analýzu, nicméně znění této rady zní naprosto logicky. V přátelských zápasech o nic nejde, hráči si chtějí prostě „hodit“ a tak se méně brání a v síti skončí pomalu každý míč. Problém je, že o této tendenci vědí i bookmakeři, takže jen zřídka dostanete kurz, který by za to stál. Nehledě na to, že v přátelících se mohou opakovaně zapojovat slabší hráči, což případnou hranici počtu gólů naopak sníží. V tomto případě bych proto možná zvážil spíš sázku na malý počet gólů, ale jak jsem uvedl výše, analýzou jsem se zatím nedopracoval žádného výsledku.

Výhra slabšího týmu v první polovině (přátelské zápasy/hráči do 21 let)

Skvělá příležitost vsadit si. V první polovině mají i slabší hráči spoustu sil a dokonce i naprostí outsideři mohou výkonností konkurovat velmi silnému soupeři. Mluvím především o zápasech hráčů do 21 let, kde sázkovky nemívají takový přehled. Vaším cílem by přitom měly být kurzy vyšší jak 2,00, maximálně však 10,00. Kurz vyšší jak 10,00 většinou značí rozdíl více než jedné třídy a to bych neriskoval.

K sázce na outsidera si opět beru do ruky progresi (maximální vsazená částka by však neměla přesáhnout trojnásobek původní sázky) – sázku na kurz mezi 2,00 – 5,00 navyšuji o 5%, sázku na kurz mezi 5,00 až 10,00 navyšuji o 2,5%. Tímto způsobem jsem se dopracoval stabilního zisku 3,7%.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář