Sportovní fanoušek nemusí být úspěšný sázkař

Úvod - Blog - Sportovní fanoušek nemusí být úspěšný sázkař
Prosinec.5.2016

Mezi sportovním fanouškem a úspěšným sázkařem obvykle existuje velký rozdíl. Drtivá většina sázkařů sice sportu fandí, jenže lidé, kteří jsou v sázení úspěšní, dokážou tyto dvě složky své osobnosti (fanoušek/sázkař) výrazně oddělit.

Postup sportovního fanouška je jasný – přeje si, aby vyhrál jeho oblíbený tým a tak na něj vsadí. Zkušený sázkař se ovšem vždycky zamyslí nad šancemi a nabízenými kurzy a své peníze potom vloží na příležitost, která se mu nejvíce vyplatí (pokud vůbec).

Zatímco sportovní fanoušci obvykle mají v hlavě pouze jediný tým, úspěšní sázkaři si moc dobře uvědomují, že jejich oblíbený tým může být v příštím zápase jasným kandidátem na prohru či vyřazení. Sázkaři si tak nemohou vytvořit pouto s jediným týmem, respektive nesmí toto pouto nikdy klást před zásady úspěšného sázení.

Televizní zápasy = přímá cesta do ztráty

Mezi největší nebezpečí patří zápasy vysílané v televizi nebo na streamu. Když při sledování budete svědky dominance některého z týmů, váš mozek si tuto informaci zafixuje. Jakmile budete sázet na další zápasy daného hráče nebo týmu, může podvědomí tuto informaci vylovit a zbytečně zmást váš úsudek. Nebudete totiž schopní objektivně vyhodnotit silné a slabé stránky hráče/týmu.

Asi se to někdy stalo i vám. Dávali jste se na zápas, v němž naprosto podprůměrný tým zrovna měl skvělý den a pořádně naložil favoritovi utkání. Udělalo to na vás dojem a tento okamžik jste si ještě dlouho pamatovali. Když pak přišlo na sázení, často jste se na daného outsidera upínali a to i přestože statistiky a další ukazatele mluvily jasně proti. Vaším argumentem pak mohlo být třeba: „Když porazili Real Madrid, mohou porazit kohokoliv.“ nebo „Jde jim to, jenom se ještě neprobudili. Odteď už budou na vzestupu“.

Na televizních zápasech je ošemetné i to, že některé průměrné týmy ke skvělému výkonu vyhecuje právě skutečnost, že budou k vidění v televizi. Zkušení sázkaři tuto odchylku vyhodnotí správně, dokonce ji mohou i předpokládat. Sportovní fanoušci však mohou propadnout euforii a následně se dopustit mnoha zbytečných chyb (prohraných sázek).

Své podvědomí musíte ovládnout

Obecná zásada ziskového sázení je, abyste neustále hledali co nejvíce výhod. Zásadní výhodou v sázení je ovládnutí svého podvědomí. Nesmíte se nechat ošálit jedním dobrým výkonem, nebo svým srdcem, které bije pro váš oblíbený tým. Musíte věci vždy vidět objektivně a reálně.

Pokud to situace vyžaduje, musíte být schopni vsadit proti svému oblíbenému hráči/týmu.

Další informace o psychologii sázení můžete najít v článku „Efekt rámování“. Spoustu užitečných informací najdete také na webu o kurzovém sázení.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář