MMA – jak odhadnout rychlé KO nebo výsledek na body

Úvod - Blog - MMA – jak odhadnout rychlé KO nebo výsledek na body
Květen.13.2021

Zápasy MMA mohou skončit různými způsoby. Právě tip na způsob ukončení je jedna z klasických sázek, které je možné v zápasech smíšených bojových umění vsadit. Asi nejčastěji souboje končí dvěma způsoby, které jsou však velmi odlišné. Převaha jednoho z bojovníků se buď projeví velmi rychle nebo naopak zápas musí po uplynutí všech kol rozhodnout rozhodčí. V tomto článku si povíme, jak co nejlépe odhadnout způsob ukončení zápasu.

Kdy čekat rychlý konec?

Rychlé ukončení je záležitost, kterou ocení snad každý divák. Zápas začíná, borci jsou vyhecovaní od svých trenérů a z nástupu do klece. Adrenalinem poháněný úder najednou zasáhne odkrytou bradu, a ještě v první minutě je zápas ukončen tvrdým KO. Přesně takové zápasy pro tuto sázku hledáme.

Takto samozřejmě nemůže probíhat každý zápas a zejména u žen se něco takového stane málokdy. Pokud bychom však chtěli zůstat u kategorií zápasníků, tak sledujte těžké váhy. Právě v této váhové kategorii padají tvrdá KO opravdu často a zápas se jen málokdy dostane přes všechna kola.

Rychlá ukončení také bývají doménou mladších zápasníků, kteří jsou plní síly, a naopak jim ještě chybí potřebné zkušenosti pro plnohodnotnou taktickou bitvu na všechna kola zápasu. Hledejte tedy mladíky, ze kterých chuť do boje sálá už na přísném staredownu před samotným zápasem.

Pokud si vyhlídneme zápas, je čas vybrat vhodnou sázku. Tou nejklasičtější je zřejmě, že se zápas nedostane do druhého kola. V nabídce zvolíme počet zahájených kol – méně než 1,5. Další možností je vybrat, že zápas neskončí na body, v takovém případě však kurz nemusí být natolik lákavý, o to však bude zezelenání tiketu pravděpodobnější. 

Rozhodnout se také můžete, že zápas skončí KO/TKO, to však dělejte jen v případě, že proti sobě nastupují dva ortodoxní postojáři. Zajímavou sázkou je také, že zápas skončí do 90 sekund od zahájení. Pokud si však chcete trochu zariskovat a zároveň se předpokládá jasná dominance jednoho ze zápasníků, není důvod se této sázce vyhýbat.

Kdy vsadit, že rozhodnou bodoví rozhodčí?

Naproti rychlím ukončením stojí naprosto opačný průběh zápasu – ukončení na body. V takovém případě nebyl ani jeden z bojovníků schopný svého protivníka ukončit a o vítězi musí rozhodnout bodoví rozhodčí. Ti bodují každé kolo zápasu a řídí se tím, kdo v zápase více dominoval, rozdal více úderů nebo dokončil více takedownů. 

Pokud bychom i zde chtěli určit kategorii zápasníků, kde utkání končí na body více než v jiných váhových kategoriích, tak bychom se měli zaměřit na ženské zápasy a obecně lehčí váhy. Údery zde nebývají tak tvrdé a zejména pak zápasnice ustojí neuvěřitelné útoky. Rozhodně se také zaměřte na zápasníky, kteří mají zápasové zkušenosti a klidnější povahu. Takový typ bojovníka vyhrává hlavou, a ne silou, a to se často projeví až po konci všech kol.

Z nabídky sázkových příležitostí v tomto případě vybírejte ukončení rozhodčími na body nebo maximální počet kol. V netitulovém zápasu více než 2,5 a v titulovém zápase více než 4,5 kol. Pokud si chcete být jistější, tak zvolte například, že zápas nebude ukončen v prvním kole, nebo že nebude KO/TKO.

Štítky:

Mr. Guru

Máme pod čepicí, proto připravujeme úspěšné sportovní tipy!

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář