Čas vyřazení hráče/týmu z turnaje (sázková strategie)

Úvod - Blog - Čas vyřazení hráče/týmu z turnaje (sázková strategie)
Říjen.3.2016

Na velké tenisové, fotbalové a hokejové turnaje bookmakeři obvykle vypisují hromadu různých sázkových příležitostí. Najdeme mezi nimi i sázky, které v nabídce kurzů na malé turnaje obvykle nenajdeme. Skvělým příkladem budiž „čas vyřazení“.

Čas vyřazení v podstatě určuje, v jakém kole bude hráč nebo tým vyřazen z daného turnaje. Čas vyřazení tak může být definován jako páté kolo, skupinová fáze, čtvrtfinále, semifinále atd.

Pokud čas vyřazení dokážete používat správně, můžete si přijít k docela slušné výhodě. Pojďme si čas vyřazení a jeho nesporné výhody ilustrovat na tenisových turnajích (Grand Slamech).

Kurzy na čas vyřazení v tenisových turnajích nejsou vypisovány na všechny účastníky turnaje. Jedná se o tzv. „doprovodné sázky“, což znamená, že sázkové kanceláře se jimi snaží zatraktivnit sázení pro začínající sázkaře. Jako takové proto zahrnují především hráče, kteří jsou veřejností hojně sledováni (například Roger Federer, Rafael Nadal atd.).

Pozn.: Toto neplatí u kratších fotbalových a hokejových utkání jako je například Mistrovství světa, kde se vypisuje umístění pro všechny účastnické týmy. Sledovanost těchto turnajů je vyšší a mezi fanoušky se najde dostatek vlastenců každé účastnické strany.

Klíčem k úspěchu při sázení těchto kurzů je podrobná analýza daného hráče a porovnání herního stylu jeho protivníka. Někteří hráči hrají proti některým hráčům neobvykle dobře, i přestože celkově se nacházejí na mnohem nižších místech žebříčku ATP. Takové zápasy mohou překvapit neočekávanými výsledky, alespoň co se týče veřejnosti (a bookmakerů, kteří veřejnosti často přizpůsobují vypisované kurzy).

Příkladem budiž francouzský hráč Richard Gasquete, který se pravidelně pohybuje mezi 10. – 20. místem ATP žebříčku. Toto postavení by mělo indikovat, že se na Grand Slamech obvykle dostane mezi posledních 16 hráčů. A opravdu – pokud se podíváme do historie, Gasquete z turnajů vcelku pravidelně vypadává právě na tomto místě. Sázka na to, že Gasquet z turnaje vypadne v osmifinále, by tak mohla stát za zkoušku.

Alternativa doby vyřazení

Doba vyřazení, kde musíte tipnout přesné kolo, v němž hráč z turnaje vypadne, má ještě svojí alternativu. Bookmakeři pravidelně vypisují kurzy na to, jak daleko se danému hráči/týmu podaří dostat. To znamená, že nemusíte tipnout přesné kolo vyřazení, ale minimální místo, kam se hráči probojují (např. Česká republika skončí na 1. – 4. místě turnaje).

Výše zmiňovanou strategii můžete opět aplikovat na tenisové hráče. Mezi posledních 16 hráčů se pravidelně dostává Novak Djokovič, Andy Murray, Stan Wawrinka, Rafael Nadal, Kei Nishikori, Milos Raonic, Roger Federer, Gael Monfils, Tomáš Berdych nebo Dominic Thiem.

Každý z těchto hráčů má přitom svoje slabiny – tak například Kei Nishikori se v poslední době pravidelně potýká se zdravotními problémy. Pokud vysledujete, že tomu tak opravdu je, potom můžete zkusit vsadit na jisté překvapení a vyřazení Nishikoriho v prvním, druhém či třetím kole turnaje. Vynalézavosti se meze nekladou, tak na to pamatujte.

Čas vyřazení – závěrečné shrnutí

Pokud dáváte přednost jistotě a rádi sázíte na ověřené koně, potom sázka na čas vyřazení může být o poznání ziskovější, nežli sázka na to, že daný hráč vyhraje jednotlivé zápasy.

Při určování času vyřazení je však stále třeba dělat si podrobné zápasové analýzy a hledat vodítka, která indikují případné odchylky.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář