Jak předpovědět výsledek zápasu?

Úvod - Blog - Jak předpovědět výsledek zápasu?
Září.26.2016

Při předpovědi výsledku zápasu musíte stanovit předběžnou prognózu, která bude stěžejním kamenem vašeho dalšího analyzování. Jakmile předběžnou prognózu budete mít stanovenou (například vyhrát by měla Sparta Praha), můžete hledat další faktory ovlivňující výsledek (například Sparta bude doma, což jí hraje do karet).

Předběžná prognóza se obvykle stanovuje z předchozích výsledků daných týmů a celkových statistik. Ačkoliv statistiky jsou jedním z nejlepších způsobů získávání znalostí o celkových schopnostech hráčů a týmů, nejedná se o jediný způsob stanovení možných výsledků.

Další faktory stanovování prognózy rozdělujeme na:

  • Abstraktní faktory
  • Subjektivní faktory
  • Objektivní faktory
ČTĚTE TAKÉ:  Co byste měli vědět o sázkových servisech (prodeji výherních tipů)

Abstraktní faktory

Jedná se o skutečnosti, které s úrovní schopnosti týmů/hráčů příliš nesouvisí. Do těchto faktorů můžeme zahrnout špatný povrch hřiště, neočekávaná absence kvůli zranění hráče, počasí nebo hromadné onemocnění. Abstraktní faktory tak můžeme popsat jako nepředvídatelné nebo špatně předvídatelné skutečnosti, které můžeme označovat společným slovíčkem „štěstí“.

Subjektivní faktory

Subjektivní faktory hrají hlavní roli ve vyrovnaných utkáních. Jedná se o motivačně zaměřené faktory a emociální stavy jako je rivalita týmů, hádky, vyhazovy trenérů, odplata za nepěkné chování v posledním zápasu nebo dokonce problémy v manželství. Mezi subjektivní faktory dále patří aktuální rozpoložení týmu v reakci na špatný výrok sudího nebo na faul protivníků.

ČTĚTE TAKÉ:  Sázíte příliš pasivně?

Objektivní faktory

Objektivní faktory jsou zcela jasné, uchopitelné a neměnné. Patří mezi ně především samotné schopnosti jednotlivých týmů zobrazovaných statistikami.

Jak vytvořit prognózu – závěrečné shrnutí

Nejlépe se pracuje s faktory abstraktními. Většina z nich totiž nelze nijak ovlivnit. Z pohledu sázkařů jsou ovšem nejdůležitější faktory subjektivní – pokud budete dobře informovaní, právě tyto faktory vám pomohou najít hodnotné sázky.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář