Rady pro minimalizaci ztrát/maximalizaci zisků

Úvod - Blog - Rady pro minimalizaci ztrát/maximalizaci zisků
Říjen.10.2016

Bez občasných proher to v sázení prostě nejde, na to si rovnou zvykněte. Minimalizovat prohry však můžete a to docela jednoduše. Stačí, když se budete řídit radami, které najdete níže!

Vyberte si sport

Čím více o daném sportu víte, tím spíše budete před bookmakery ve výhodě. Proto byste měli sázet na sporty, kterým se sami věnujete, nebo které často a rádi sledujete. Mnoho začínajících sázkařů na tuto důležitou zásadu zapomíná a dřív nebo později začne ve velkém sázet i na sporty, s nimiž nejsou dostatečně dobře obeznámeni. Výsledek? Vítr v peněžence.

Staňte se odborníkem

Jakmile určíte svůj oblíbený sport, určitě vás napadne i váš oblíbený tým. A to je dobře. Sportovní fanoušci svůj oblíbený tým sledují velmi pečlivě a to aniž by měli pocit, že je to pro ně „práce“. Dobře vědí o klíčových hráčích, zázemí, nenadálých událostech atd. A právě z takových informací se dá nejvíce těžit. Lépe se pak odhadují šance týmu na výhru i na naplnění dalších sázkových příležitostí jako je počet gólů.

Zjistěte si něco o soupeři

Každý zápas má dvě strany. Pokud znáte svůj oblíbený tým, máte splněno jenom na polovic. Do zbytku skládačky pak musíte doplnit informace o soupeřích. Jedině tak můžete vybrat správnou sázku.

Určete hranici

Jedním z nejdůležitějších sázkařských návyků je určení hranice ztrát, kterou nelze překročit. To znamená, že měsíčně si na sázení dáte stranou například 1000 korun, a pokud o tyto peníze přijdete, sázení ve zbytku daného období necháte u ledu (toto lze eliminovat dodržování zásad správného bankrollu). Této rady byste se měli striktně držet, jinak hrozí, že přijdete o velké množství peněz. Jestliže nedokážete odolat touze po sázení, možná se na této kratochvíli stáváte závislými. V takovém případě vám pomůže tento test.

Nepodléhejte emocím

Jakmile se člověku začne dařit, nebo naopak prožívá horší sérii, začne propadat euforii nebo depresi. Problém s těmito emocemi tkví ve skutečnosti, že vás mohou přimět ke špatnému rozhodnutí (například „teď mám štěstí, tak to vsadím, i když je to kurz bez hodnoty“). Emoce, ať už dobré nebo špatné, nejsou při sázení vítané. Dlouhodobé ziskové sázení je výsledkem promyšlených sázkových operací, na něž pocity nemají vliv.

Statistiky jsou důležité

Sice to není zrovna dvakrát zábavné, ale statistiky v sázení mají cenu zlata. Před každou sázkou byste měli být obeznámeni s úspěšností hráče/týmu v dané sezóně, při hře doma, venku, s počtem vstřelených/obdržených gólů atd. Čím více takových informací budete mít v ruce, tím spíše dokážete přijít na odchylky či opakující se situace, z nichž budete moci těžit.

Sledujte zranění

Sebesilnější kádr bude mít spoustu problémů, pokud se klíčoví hráči dostanou na marodku. Musíte tedy věnovat velkou pozornost také aktuálnímu zdraví jednotlivých hráčů. Jestliže týmu bude chybět klíčový hráč, potom půjde ke dnu jeho i celková výkonnost. Dalším důležitým vodítkem je potom kvalita náhradníků. Někteří se záskoku dokážou zhostit lépe než jiní.

Hlídejte nové posily

Další důležitou věcí při zvažování šancí týmů na výhru nebo například na počet vstřelených gólů jsou také hráčské přestupy. Pokud tým dokáže získat jednu dvě důležité hvězdy, může to zamíchat s jeho celkovými výsledky. Na druhou stranu je třeba podotknout, že ani sebe dražší transfer úspěch nemůže zaručit.

Ptejte se

Pokud máte jakékoliv otázky, na něž si nedokážete odpovědět prostřednictvím knížek nebo hledání na internetu, pokud si některými získanými informacemi nejste jistí, nebo pokud prostě jen prožíváte nějakou krizi, obraťte se na nějakého zkušenějšího sázkaře. Na internetu lze najít spoustu diskusních skupin, takže nebojte, že by zkušení sázkaři byli tak nedostupní.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář