Vliv psychologických faktorů

Úvod - Blog - Vliv psychologických faktorů
Únor.13.2017

Statistiky nám dávají přehled o stavu týmů, jeho síle, týmové tradici, ambicích a o mnoha dalších věcech. Nicméně jak tyto faktory ovlivňují tým v nadcházejícím zápase nebo v sérii několika zápasů? Každý sázkař získaná data interpretuje jinak a dělá z nich své vlastní závěry. Zajímavou otázkou je, jak situace okolo týmů ovlivňuje psychiku fotbalistů a trenérů.

Často jsme svědky iracionálních akcí některých hráčů a dokonce i trenérů. Zejména trenéři jsou za svoje rozhodnutí často kritizováni – některá z nich fotbaloví znalci dokonce považují za „absurdní“. Nicméně většina kritiků zapomíná na to představit si sebe sama v určité situaci v roli trenéra, který pracuje pod velkým tlakem.

Motivace, úzkost, důvěra, sebeúcta, touha, ambice, soustředění – budete-li schopni rozeznávat psychické rozpoložení hráčů nebo celého týmu, s největší pravděpodobností se vám výsledek fotbalového utkání podaří předpovědět s úspěchem.

Na webu kurzovesazeni.com najdete všechny údaje o týmech. Zpracovat tato data a přeměnit je na informace, za jejich pomoci dokážete určit správný výsledek utkání, je ovšem na vás. Sázkové kanceláře vypisují kurzy založené na aktuální síle týmu. Díky tomu máte výhodu – můžete důkladně analyzovat všechny údaje – historii vzájemných zápasů obou týmů, aktuální formu týmů, schopnost bránit, vzdálenost cesty na stadion, zranění klíčových hráčů atd.

Můžete vycházet také z psychologických faktorů – tým může být motivovaný více, než obvykle – fotbalisté se mohou málo soustředit, protože mají narazit na slabého soupeře – hráči si nemusí věřit v závislosti na předešlé prohře atd. Můžete dokonce odhadnout touhu po úspěchu založenou na ambicích týmu.

Většina psychologů se shodne na tom, že nejhorší vliv na výkon fotbalisty v zápase i na tréninku má úzkost. Úzkost často vede ke špatným rozhodnutím. Někteří hráči pod tíhou úzkosti přehodnotí úkoly, které musí udělat. Tím se snižuje požitek ze hry, což vede k nízkému výkonu.

Je zřejmé, že potěšení a touha hrát vedou k lepším výsledkům. Samozřejmě že důvodů, proč fotbalista cítí úzkost je mnoho. Pokud zjistíte, že některý tým není v pohodě, můžete dospět k závěru, že v příštím zápase nebude hrát dobře. Na druhou stranu, pokud se fotbalisté cítí dobře, budou hrát nejlépe, jak umí.

Existuje nespočet případů, kdy týmu, kterému hrozí sestup do nižší ligy, porazí lídra soutěže. Vysvětlení takových případů je poměrně jednoduché – nedostatek motivace = ztráta koncentrace a podhodnocení slabšího týmu / velká motivace a velké ambice na setrvání v lize (touha po úspěchu) = maximální soustředění.

Pokud dokážete určit velikost motivace uspět v zápase dvou týmů, budete mít neocenitelnou výhodu. Samozřejmě, že klíčovým bodem při hledání sázky proti favoritům bude zjištění, že hráči slabšího týmu si dostatečně věří.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář