Stojí za to vsadit? Jednoduchá rada, jak to zjistíte!

Úvod - Blog - Stojí za to vsadit? Jednoduchá rada, jak to zjistíte!
Září.5.2016

Ačkoliv na internetu koluje spousta různých sázkařských rad, drtivá většina sázek vychází z loajality k některému týmu/hráči, nikoliv z hodnoty sázky. Asi netřeba dodávat, že je to naprosto špatně.

Ziskové sázení by vždycky mělo vycházet z předpokladu opětovného zálohování sázek s hodnotou, nikoliv opětovného tipování vítěze (bez zjevné kurzové hodnoty) nehledě na případy, kdy fanoušci slepě sází na své oblíbené týmy.

Pokud tedy chcete být ziskoví, musíte vždy hledat kurzy s hodnotou (nebo také value). V tomto článku vám prozradíme, jak jednoduše vypočítat hodnotu určitého kurzu v porovnání s šancí, kterou dané příležitosti přiřadíte. Jedná se o 4 jednoduché kroky:

  1. Odhadněte šance dané sázkové příležitosti (například výhra týmu A). Tento údaj zapište v procentech, například 25% – 50% – 75% atd.
  2. Vyhledejte nejvyšší kurz, který je na tuto sázkovou příležitost vypsaný. Tento údaj by měl být zapsán v klasickém evropském formátu, například 1,50 – 2,00 – 2,50 atd. Pokud budete sázet v zahraniční sázkové kanceláři, kde jsou údaje vypisovány například ve formě +100 atd., potom údaj převeďte. Bude se vám tak lépe počítat.
  3. Vypočítejte skutečnou hodnotu kurzu. To uděláte tak, že z kurzu odečtete šanci, kterou jste dané příležitosti přiřadili – například jste odhadli, že domácí mají 50% šanci na výhru, přičemž kurz na tuto sázkovou příležitost činí 2,00 – v takové případě tedy budeme počítat 2,00 – 50% = 1 (50% z 2,00 = 1/ 2 – 1 = 1).
  4. Pokud výsledek bude vyšší než 1,00, narazili jste na hodnotnou sázku. Při sázení takových sázkových příležitostí byste proto v dlouhodobém horizontu měli být ziskoví.

Porovnáním výšky kurzu a šancí na výhru se často můžete dopracovat překvapivých závěrů. Výpočet vám může kupříkladu ukázat, že je výhodné vsadit na silného outsidera, jako se to stalo na Euro 2016 v případě Itálie. Tento tým měl v osmifinálovém zápase se Španělskem odhadovanou šanci na výhru asi jen 35%, což byla společně s kurzem mnohdy přesahujícím 5,20 naprosto jasná zisková situace.

Závěr

Určení hodnoty sázky je velmi jednoduché. Při výpočtech nemusíte být naprosto přesní ani v určování procent, ani ve výpočtu výsledků – většinou stačí jenom přibližné hodnoty. A to je na tomto postupu krásné. Můžete ho využít vždy a všude, třeba i při sázce v kamenné sázkovce.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář