Jak se při sázení na sport vyrovnat s emocemi?

Úvod - Blog - Jak se při sázení na sport vyrovnat s emocemi?
Červenec.24.2017

Cloumají vámi při sledování sportu emoce? Pokud jste jako my, vaše odpověď na tuto otázku zní ANO!

Jelikož jedním z úkolů sportovních sázkařů je sledování sportovních zápasů, pravděpodobně vás zajímá, jak se s emocemi při sledování sportu a sázení vyrovnat. V tomto článku vám dáme několik rad.

Jak se stát odolným vůči emocím?

Sportovní sázení je něco mezi racionálním plánováním a gamblerstvím. Vstupuje do něj štěstí, je protkané emocemi. Pokud je ovšem vaším cílem zisk, musíte se emocím vyhýbat, nebo se je naučit ovládat, protože by vás mohly vést ke špatným rozhodnutím.

Většina profesionálních sázkařů si důležitost kontroly emocí dobře uvědomují, to ovšem neznamená, že jsou v tom dobří. Pochopit význam je jedna věc, naučit se podle toho chovat je věc druhá. Emoční stabilitu můžeme rozdělit do tří kategorií:

  • finanční odolnost
  • psychická odolnost
  • fyzická odolnost

Finanční odolnost

Finanční odolnost je k naučení trošku překvapivě nejjednodušší. Stačí vám, abyste sázeli s penězi, které si můžete dovolit prohrát. Díky tomu se nebudete obávat, že o nějakou sázku přijdete.

Nejlepší je vyčlenit si množství peněz, které budete používat pouze na sázení. To bude váš bankroll. Dále byste se měli naučit, jak s bankrollem zacházet. A k tomu vám pomůže tento článek.

Psychická odolnost

Psychická odolnost se buduje hůře. Hlavní roli v tomto ohledu hraje charakter. Můžeme vás nabádat, abyste byli silní, ale pravdou je, že ne každý se s určitými věcmi vyrovná stejně.

K psychické odolnosti by vám měla pomoci pravidelná sebe-analýza. V jejím rámci byste měli přemýšlet o tom, jak se cítíte a proč se tak cítíte. Pak se pokuste zamyslet nad tím, jak tyto pocity ovlivní vaše chování.

Pokud je to s vaší emoční kontrolou špatné, nebojte si dát od sázení pauzu. Pomůže vám to dobře prozkoumat vaše vnitřní já, popřemýšlet o emocích a dopadu, který mají. Hlavně vám však pomohou vyvarovat se chyb.

Co se týče psychické odolnosti, obecně platí, že čím více si rozumíte, tím větší je šance, abyste se naučili ovládat.

Fyzická odolnost

Možná si to neuvědomujete, ale sázky vás fyzicky mohou ovlivnit stejně, jako psychicky. Pokud si všechno moc berete, napětí se podepíše na vašem těle, stejně jako na vaší mysli. Proto si musíte vytvořit i fyzickou odolnost.

Pokud jste v kondici, vytvořit si fyzickou odolnost pro vás bude snadnější. Při budování fyzické odolnosti je totiž nejdůležitější starat se o své tělo, především zdravě jíst a pravidelně cvičit. Může to znít jako klišé, ale vzpomeňte si, co tvrdí jedno přísloví: „Ve zdravém těle zdravý duch“. Zdravá mysl vám pomáhá udržet motivaci, soustředění i kontrolu.

Vedle budování emoční odolnosti byste se měli naučit také pozitivní myšlení, které vám představíme v dalším článku.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář