Jak najít hodnotu v sázce na „oba týmy dají gól“?

Úvod - Blog - Jak najít hodnotu v sázce na „oba týmy dají gól“?
Leden.16.2017

Sázka na „oba týmy dají gól“ (zkratka BTTS – z anglického Both Teams to Score) je mezi sázkaři velmi populární a to i přestože vám někteří profesionální tipéři budou tvrdit, že na tomto trhu se hodnota nedá najít. My jsme ovšem přesvědčeni o opaku. V tomto článku vám dáme návod, jak na tuto příležitost se ziskem sázet.

Stejně jako v případě dalších sázek je nezbytné udělat si předzápasovou analýzu. Způsob nalezení zápasů vhodných pro sázku se nijak neliší od způsobu hledání dalších sázkových příležitostí. Přitom platí, že čím přesnější při svých výzkumech dokážete být, tím lepší budete mít výsledky. Obecně platí, že abyste dokázali odhalit správnou sázkovou příležitost, měli byst mít v roce všechny informace, které by na konečný výsledek mohly mít zásadní vliv.

Týmy, které za sebou mají dobré výsledky

První a pravděpodobně také nejdůležitější věcí je, hledat zápasy, které kritériím sázky na „oba týmy dají gól“ vyhovují. Měli byste mít snahu vyhledat zápasy, kde oba týmy vykazují jasnou tendenci odehrát zápasy, v nichž oba zúčastnění soupeři dávají gól. Pokud některý z týmů má na kontě vysoký počet zápasů s čistým kontem, potom je šance na trefení této sázky dost nepravděpodobné. Soustřeďte se na týmy, které mají na kontě velké množství zápasů s výsledkem 1:1 a výše. Dále se soustřeďte na týmy, které mají na kontě velké množství vzájemných zápasů s výsledkem 1:1 a výše (řekněme alespoň 7 z posledních 10 zápasů).

Týmy, které nejsou silné v obraně

Zaměřit byste se měli také na týmy, které často dostanou gól, a ještě spíše na vzájemné zápasy týmů, jejichž konečný výsledek se často obejde bez čistého štítu (používejte přiměřený vzorek zápasů – řekněme za 2 poslední sezóny – vracet se příliš do minulosti se nevyplácí – týmy procházejí proměnami).

Týmy, které si často nechají vstřelit alespoň gól, zvyšují pravděpodobnost BTTS sázky. Jakmile narazíte na tým s dobrou defensivou, raději dejte ruce pryč.

Používání informací

Jakmile najdete zápas, v němž oba týmy mají slušnou šanci na to, že v utkání dají gól a zároveň i slušnou šanci na to, že ho dostanou, měli byste umět získané informace dát do souvislosti. V první řadě musíte dávat pozor, že jste zvolili správnou velikost vzorku. O sázce by vás neměly přesvědčit třeba jen dva poslední zápasy, na druhou stranu (jak už bylo zmíněno výše) byste ale neměli v záznamech pátrat příliš do minulosti, řekněme třeba 20 vzájemných zápasů a více. Forma z doby před 5 lety nemá žádnou vypovídající hodnotu, nehledě na to, že tým je po pěti letech dost možná sestaven z docela jiných hráčů.

Za vhodnou velikost vzorku by se dalo označit tak 10 předchozích zápasů. Pokud větší množství těchto zápasů skončilo BTTS, potom je sázka na místě.

Jakmile narazíte na větší množství zápasů (řekněme tak 70% v případě prvního týmu a 60% v případě druhého), uděláte průsečík celkových šancí (ze 70 a 60 procent by to bylo 65%) a potom musíte zjistit, zdali vám nějaká sázkovka k těmto šancím nabídne hodnotný kurz. Jak přijdete na to, zdali je kurz hodnotný, vám poradí tento článek.

Závěrečné shrnutí

Abychom to shrnuli. Při hledání hodnotných BTTS sázek bychom měli sledovat hlavně dvě věci – týmy, které mají na kontě velký počet zápasů, v nichž oba týmy daly gól – týmy, které mají nespolehlivé obrany.

Vedle toho je dobré vyhnout se týmům, mezi nimiž existují obrovské rozdíly v kvalitě (například Barcelona v některém poháru proti týmu z nižší ligy). V takových zápasech se často stává, že jeden z týmů rozstřílí ten druhý na maděru a přitom mu nedovolí dát jediný gól.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář