Který z kanadských týmů by se mohl dostat do play-off NHL?

Úvod - Blog - Který z kanadských týmů by se mohl dostat do play-off NHL?
Leden.9.2017

V minulé sezóně kanadský hokej zažíval příšerné časy. Žádný z týmů věčně zasněženého severu se totiž nedostal do NHL play-off. V této sezóně se situace podstatně zlepšila, protože každý z kanadských týmů má v době psaní tohoto článku šanci na postup do play-off (odpovídající vypsanému kurzu) 50% a více procent.

Země javorového listu čeká na úspěch, tedy na výhru Stanley Cupu už od roku 1993, kdy zvítězil tým Montreal Canadiens. V tomto článku se podíváme na kurzy a šance jednotlivých kanadských týmů dosáhnout úspěchu v této sezóně.

Calgary Flames

Flames se nacházejí ve středu tabulky Pacifické divize a drží se na jednom ze dvou divokých postupových míst Západní konference. Útok Calgary kvalitou stojí někde uprostřed – Flames by se jistě vyplatilo dávat více gólů při hře 5 na 5 – v počtu vstřelených gólů při hře v plné síle se nachází až na 22. místě. Pokud se jim podaří v této fázi zlepšit, šance na to dostat se do play-off jsou obrovské.

4 z 5 nejproduktivnějších útočníků Calgary je mladší 24 let. Dokud se těmto hráčům povede, Calgary by se do play-off mělo probojovat minimálně skrze divoké karty.

Edmonton Oilers

Dokud hraje Connor McDavid, Oilers mají skvělé šance na to dostat se do play-off. Fenomén se drží na špičce žebříčku kanadských bodů NHL a díky spoustě slibných přihrávek na gól podstatně zvyšuje celou produktivitu týmu. Nicméně druhá útočná řada s centrem Leonem Draisaitlem je v počtu gólů stejně kvalitní, jako McDavidova.

Edmontonská obrana je také velmi silná, v počtu obdržených gólů a povolených střel na bránu se Edmonton nachází na 10. místě NHL. Oilers jsou jedním ze dvou týmů Pacifické divize, který má celkově kladné bodování. Takže pokud Edmonton nebude sužovat katastrofální zranění, v play-off ho jistě uvidíme.

Montreal Canadiens

V době psaní tohoto článku je Montreal Canadiens s obrovským (10 bodovým) náskokem lídrem Atlantské divize a celkově 4. týmem NHL. Z Bell Centre se stalo jedno z nejobtížnějších míst pro to získat 3 body, protože Habs mají třetí nejlepší domácí výsledky v NHL.

Výborně fungující obrana pomohla pozvednout hru Careyho Price a Montreal je také 6. nejlepším týmem v průměrném počtu gólů na zápas. Útočníkům Canadiens dělalo problém zranění, ale týmu se podařilo problémy přečkat. Nyní je kanadský tým v nejlepší pozici dostat se do play-off.

Ottawa Senators

Obrana Senators v současné době bojuje o druhé místo Atlantické divize. Ottawa je 7. nejlepším týmem v počtu obdržených gólů, a to i přestože v průměru za zápas soupeři umožní přes 30 střel.

Největším problémem Ottawy bude ofensiva. Ve většině útočných kategorií se Senators nacházejí v dolní části tabulky. V případě, že by play-off začalo v době psaní článku, Ottawa by se ho také účastnila, ale asi by tam dlouho nevydržela.

Toronto Maple Leafs

Leafs se do play-off mohou dostat. Toronto přestřílí většinu svých soupeřů a je 5. nejproduktivnějším týmem NHL a 20. týmem v počtu obdržených gólů. Leafs za zápas na bránu vystřelí častěji než jakýkoliv jiný kanadský tým, ale také hodně gólů dostane.

Problém s brankáři se projevuje především v nájezdech, protože v nich Leafs vyhráli pouze 1×. V případě, že by play-off začalo dnes, Toronto by se do něj o dva body nevešlo.

Vancouver Canucks

Vancouver je po celou sezónu něco jako hokejový Jekyll a Hide – skvělý doma a vyloženě špatný při hře venku. Canucks jsou v současné době mimo postupová místa a to se nezmění, dokud nezačnou vyhrávat na cestách.

Hlavním spouštěčem tohoto problému je brankář Ryan Miller, který na cestách (ve srovnání se zápasy doma) pustí v průměru o 1 gól více. Pokud Canucks venku začnou vyhrávat, mohou se posunout do druhé poloviny sezóny. V poslední době se Canucks zvedají, uvidíme, jak se jejich forma vybarví v následujících zápasech.

Winnipeg Jets

Jets se ve většině statistik drží v dolní polovině tabulky, i přesto se jim po většinu sezóny dařilo pohybovat se blízko postupových míst. V poslední době se ale propadají a nepomáhají jim ani výborné individuální výkony hráčů jako je Mark Scheifele, Patrik Laine a Nikolaj Ehlers.

Tým nicméně potřebuje zapracovat na obraně a konkrétněji na počtu vyloučení i na hře v oslabení. Pokud to nezvládnou, v této sezóně skončí v základní části.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář