Kdo se stane nejlepším střelcem Ligy mistrů v sezóně 2018/19?

Úvod - Blog - Kdo se stane nejlepším střelcem Ligy mistrů v sezóně 2018/19?
Říjen.1.2018

Liga mistrů je největší klubový fotbalový turnaj na světě. Jakmile spustí hymna Ligy mistrů, hráči a fanoušci moc dobře vědí, že se chystá něco zvláštního. I tuto sezónu se můžeme těšit na velkou spoustu skvělých zápasů.

Cílem každého hráče v Lize mistrů je dovést svůj tým k zisku poháru. Existují však i individuální vyznamenání, mezi nimiž je asi nejsledovanější soutěž o nejlepšího střelce Ligy mistrů.

Kdo se v této sezóně stane nejlepším střelcem Ligy mistrů?

Pohled na seznam předchozích nejlepších střelců Ligy mistrů nám ukáže na zajímavý trend. V sedmi z posledních 13 sezón Ligy mistrů se stal nejlepším střelcem Cristiano Ronaldo. Šestkrát se z tohoto ocenění radoval sám, jednou se o něj dělil se dvěma dalšími hráči. Ronaldo se zároveň stal nejlepším střelcem Ligy mistrů ve třech posledních sezónách v řadě.

Šest úspěšných sezón Ronaldo strávil v Realu Madrid, ale v této sezóně bude nastupovat za Juventus. Stará Dáma se do finále Ligy mistrů dostala dvakrát v posledních 4 sezónách a to je nejspíše ten správný důvod, proč si Ronaldo pro svůj poslední velký přestup kariéry vybral právě Juventus.

Pokud se Juventus letos znovu dostane do finále, nemalou zásluhu na tom nejspíše bude mít právě Ronaldo. Portugalský útočník patří podle kurzů k největším favoritům na zisk trofeje za nejlepšího střelce Ligy mistrů, jenže vyvstává otázka, jak na něj zapůsobí letní přestup?

Zdá se, že bookmakeři přemýšlí podobně, takže vůbec největším favoritem na zisk trofeje podle kurzů je Lionel Messi.

Messi vyhrál Zlatou kopačku Ligy mistrů hned pětkrát, přičemž 4× tuto trofej zvedl nad hlavu sám. Argentinský útočník se přitom stal nejlepším střelcem Ligy mistrů hned 4× po sobě (mezi lety 2008 – 2012) a to je naprosto fenomenální úspěch.

Barcelona se však v posledních 3 sezónách nedostala přes čtvrtfinále a byla jí nadělena velmi obtížná skupina. Barcelona se utká s Tottenham Hotspurs, PSV Eidhoven a Inter Milán. To jistě nebude snadné a góly mohou chybět, což by pro Barcelonu a potažmo i Messiho mohl být problém.

Na zisk trofeje si mohou brousit zuby ještě dva další útočníci – Sergio Aguero a Robert Lewandowski. Manchester City je pro mnoho lidí velkým favoritem a navíc dostal velmi snadnou skupinu. Los byl přívětivý také pro Bayern Mnichov, takže spoustu gólů bude mít příležitost vstřelit také Robert Lewandowski.

Bayern Mnichov bude hrát proti Ajaxu, AEK Athény a Benfice, takže Lewandowski teoreticky může zaútočit na první trofej pro nejlepšího střelce Ligy mistrů ve svém životě.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář