Manchester United v minulé sezóně skončil na druhém místě Premier League a čekalo se, že i letos zapojí do boje o titul. Boj o titul, alespoň pro Rudé ďábly, je ovšem u konce. Manchesteru United proto v této sezóně zbývá už jenom Liga mistrů.

V úterý večer Manchester United na Old Trafford přivítá Valencii a na Mourinha je vyvíjen pořádný tlak. Od Rudých ďáblů se nečeká pouze dobrý výsledek, ale také dobrý výkon. Podaří se španělskému klubu zatlouct další hřebíček do rakve současného trenéra Manchesteru United?

Mourinho – špatné výsledky v Premier League

Manchester United do Ligy mistrů vstoupil velice dobře, venkovní výhrou 3:0 nad Young Boys. Ačkoliv švýcarský klub na začátku zápasu předvedl několik pěkných akcí, otěže nakonec převzal Manchester United, který dokázal vstřelit tři góly a získat maximální počet bodů.

Nicméně od té doby Manchester United na Old Trafford nedokázal vyhrát ani jeden zápas – proti Wolverhampton Wanderers v Premier League ani proti Derby County v Ligovém poháru. Z Ligového poháru byl Manchester United vyřazen v penaltovém rozstřelu.

ČTĚTE TAKÉ:  Sázení na přesné výsledky (přesné skóre) ve fotbale

O víkendu se Manchester United vydal na hřiště West Ham United a prohrál 3:0.

Pozitivní zpráva je, že Manchester United vyhrál 10 z posledních 13 domácích zápasů v Lize mistrů, přičemž skóroval ve všech těchto zápasech kromě jednoho.

Valencia se pomalu zvedá po špatném vstupu do sezóny. O víkendu vyhrála venkovní zápas na půdě Real Sociedad (1:0). Jelikož nedokázala vyhrát v žádném z předchozích 8 zápasů (z nichž jeden byl v Lize mistrů), jednalo se o její první vítězství.

Nicméně statistiky ukazují, že ve všech 7 zápasech Valencia hrála velice dobře, přičemž prohru zaznamenala pouze v jediném zápase La Ligy (a jednom zápase Ligy mistrů).

Zmiňovaný zápas Ligy mistrů Valencia hrála doma, přičemž hostující Juventus v brzké fázi zápasu dostal červenou kartu a přišel o Cristiana Ronada. Zdálo se, že Valencia má všechny triumfy na své straně, nicméně některé špatné verdikty rozhodčích společně se špatnými obrannými zákroky vedly k výhře Juventusu. V pozdní fázi Valencia dokonce neproměnila penaltu.

ČTĚTE TAKÉ:  Snová éra Arséne Wengera – 1.část

Valencia vyhrála pouze 1 z posledních 5 zápasů v Lize Mistrů, což se stalo v roce 2015 v Lyonu.

Týmové zprávy mluví o tom, že za Manchester United nenastoupí Marcos Rojo, ale jinak by všichni měli být připraveni. Je těžké předpovědět, co si Mourinho na zápas přichystá, ale nějaké změny se dají očekávat.

Valencia pravděpodobně nepřiveze Santi Mina, ale záložník Geoffrey Kondogbia by měl do zápasu zasáhnout.

Pro oba týmy se jedná o velký zápas. Bude zajímavé sledovat, jak si na Old Trafford povedou. Manchester United je favoritem, nicméně špatné výkony tohoto týmu naznačují, že Valencia by domů mohla odjet alespoň s bodem.