Jak sázet na fotbal?

Úvod - Blog - Jak sázet na fotbal?
Září.19.2015

Fotbal je jedním z neprovozovanějších i divácky nejsledovanějších sportů na světě. Jedná se o klasiku mezi sporty, která má jednu z nejdelších tradic. Vždyť fotbal se v jisté podobě hraje už od 17. století, kdy byl vynalezen jeho předchůdce (stalo se tak ve Florencii).

Necvičenému diváckému oku fotbal může připadat jako nudný, nicméně pokud tomuto sportu alespoň trochu rozumíte, moc dobře víte, že se jedná o sport plný pokročilé techniky, strategie, schopnosti souhry, mentální síly a obecně psychologie. To sázkařům umožňuje najít výhodu a pak s hodnotou sázet.

Pokud byste si ze sledování svého oblíbeného týmu rádi udělali živnost, ale sázení na fotbal ještě tolik nerozumíte, poslechněte naše rady. Uvidíte, že brzy začnete pozorovat citelné zlepšení, které se časem přelije do kladné bilance a tedy i ziskovosti. Takže jak se ziskem sázet na fotbal?

Rozšiřujte své povědomí o fotbalu

Tento bod by měl být samozřejmostí, neboť právě tento bod odděluje „zrno od plev“, tedy úspěšné sázkaře od sázkařů neúspěšných. Přesto na něj sázkaři často kašlou (a potom se diví, proč zase nevyhráli). Sportovní sázení odměňuje tipéry s informacemi, kdo jich má víc a kdo se k nim dostane rychleji, ten si vyslouží vyšší zisky. Pohled do zákulisí totiž v 89% případů dokáže napovědět vývoj utkání. Došlo ke změně trenéra? Zranila se největší týmová hvězda? Dostala základní obranná linie průjem a nemůže nastoupit? To jsou informace, z kterých můžete těžit.

S rozšiřováním povědomí o fotbalu pak samozřejmě souvisí i předzápasové analýzy. V nich byste všechny dostupné informace o jednotlivých týmech měli shrnout, přisoudit jim důležitost a na základě toho pak vyhodnotit, který z nich má větší šance na úspěch.

Podceňovat byste neměli zejména:

Morálku týmu a motivaci

Každý fotbalový tým si v průběhu sezóny vybere slabší chvilku, ve které se mu zrovna dvakrát nedaří. Většinou za to může nedostatek motivace v případě, že týmy soustředí své síly na mezinárodní utkání (v rámci Ligy mistrů nebo Evropské ligy), nebo například špatná morálka kvůli korupčnímu skandálu atd. Tyto tendence mohou být odhaleny právě jen prostřednictvím bedlivého studování dané fotbalové ligy, respektive daného týmu fotbalové ligy a právě tyto tendence nás mohou navést na opravdu krásné kurzy.

Zranění

Fotbal sice hraje celkem 11 hráčů a na vítězství se samozřejmě podílí celý tým, někteří hráči jsou ovšem pro tým mnohem důležitější. Pokud dojde ke zranění klíčových, nebo tzv. rozdílových hráčů jako je Ronaldo, Messi a spol., na týmu se to projeví, a to i přestože taková Barcelona či Real Madrid mají týmovou kvalitu na takové úrovni, že na jejich posty mohou nasadit další kvalitní fotbalové hvězdy. Hráči ve fotbale musí být sehraní a to se prostě nedá zvládnout přes noc.

Aktuální formu

Fotbalisté jsou stejně jako jakýkoliv jiní sportovci v první řadě prostě jenom lidi. Mají období, kdy se jim prostě nedaří, ať dělají, co dělají. A tato nálada se pak může přelít do celého týmu, což bylo k vidění minulý rok například u Realu Madrid. I přestože se jedná o fotbalový celek těch nejvyšších kvalit, na konci sezóny platilo, že na co sáhli, to pokazili (obrazně řečeno).

Zaznamenat tyto výkyvy ve výkonnosti je také velmi cenné, přičemž platí, že byste rozhodně neměli spoléhat na to, že vámi vybraný tým se zničehonic zvedne a bude pokračovat ve vítězné linii. Pokles formy bývá často dlouhý a bookmakeři na něj jen neradi reagují – kurzy na výhru Realu Madrid na konci minulého roku byly plus minus stejně vysoké, jako v jakékoliv jiné období (tedy miniaturní) a to i přestože Real prohrával i s týmy s vypsanými kurzy 5 a vyšší. Jinými slovy řečeno, hodnota kurzů na týmy, které postrádají aktuální formu, musí být mnohem vyšší, aby se vyplatily vsadit. Navýšení kurzů se ovšem často nekoná, nebo je v tom lepším případě pouze kosmetické.

Historii týmů + historii vzájemných zápasů

Nedílnou součástí každé předzápasové analýzy je nalezení výsledků několika předešlých utkání každého týmu a pak samozřejmě i vzájemné zápasy. Z těchto výsledků dokážete vyčíst aktuální formu týmu, potenciál střílet góly, nebo například skutečnost, že se některému týmu proti danému soupeři prostě nedaří. Ale pozor! Co se týče vzájemných zápasů, sázkaři by se měli soustředit především na čerstvější utkání. Data sesbíraná při vzájemném utkání třeba před 4 lety zkrátka nejsou relevantní – v té době mohly být oba týmy docela jinde, než dnes.

Soustřeďte se na jednu, nejlépe méně známou fotbalovou ligu

Stará pravda, která v dnešních dnech nabývá na důležitosti. Jelikož je fotbal velmi populární, sází na něj hodně tipérů, což znamená, že sázkovky právě fotbal pokrývají větším množstvím kvalitnějších bookmakerů. Výsledek? Vysoká informovanost a tudíž nevýhodné kurzy, i kdybyste se rozkrájeli. V tomto případě tedy platí přímá úměra – čím neznámější liga (a čím více jí budete rozumět), tím větší šance na nalezení hodnotného kurzu a tudíž i na výhru budete mít. Ale pozor! Některé méně známé ligy jsou prolezlé korupčními skandály. Druhou českou fotbalovou ligu, první mexickou fotbalovou ligu nebo například první albánskou fotbalovou ligu proto raději vynechejte.

Jak sázet na fotbal?

Nezapomínejte na výhodu domácího prostředí

Výhoda domácího hřiště je důležitá v každém sportu, ve fotbalu pak obzvlášť. Nejen že na své hřiště jsou týmy zvyklé (a to včetně kabin a zázemí jako takového) a tak se mohou soustředit opravdu jen na svůj výkon, s výhodou domácího prostředí se však často váže i větší zastoupení vlastních fanoušků, nehledě na to, že týmům ve většině případů opadá i nepříjemné cestování.

Cestování

Pokud týmy figurují také v některé evropské soutěži, může se velmi jednoduše stát, že za zápasy cestují stovky kilometrů. Toto cestování se pak lehce podepíše na výkonu týmu a to třeba i několik dní po návratu. Proto buďte vždy seznámeni s tím, kdy a kam týmy cestují a jaké časové rozestupy mají mezi jednotlivými zápasy.

Trenér

Pozice trenéra je vždycky důležitá, nicméně pozice trenéra ve fotbalu vynikne dvakrát více. Se specifickým trenérem přichází do týmu specifické zvyky a strategie, které se mohou projevit na herním stylu i na samotných výsledcích. Vezměme si takový Bayern Mnichov, který pod vedením Josepa Guardioli začal hrát po vzoru bývalé Barcelony, tedy stylem postupného „ťukese“ až do brány. A takových příkladů by se našlo víc…

Jak sázet na fotbal?

Nesázejte na každý zápas v řadě

Někteří sázkaři, snad ve špatném rozpoložení mysli kvůli předchozím nezdarům, snad ze zvyku či z nudy, vsázejí na všechna fotbalová utkání, která jim přijdou pod ruku. A to aniž by o nich něco věděli, nebo si o nich chtěli něco zjistit.

I pokud ovšem s daným fotbalovým utkáním budete seznámeni, můžete přijít na to, že se na něj nevyplatí sázet. A to nejen kvůli nevýhodným kurzům, ale také kvůli tomu, že výsledek utkání nemusí být zcela zřejmý, nebo se bojíte, že by ho mohlo ovlivnit něco zvenčí, například počasí. Nakonec tedy znovu apelujeme – nevsázejte na utkání, u kterých nejsou k dispozici hodnotné kurzy, a u kterých si nejste alespoň na 80% jisti možnými výsledky.

 

Kam dál?
Pokračujte na zajímavé rady a tipy jak být úspěšný při sázení na fotbal!

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář