Co byste měli vědět o sázkových akumulátorech?

Úvod - Blog - Co byste měli vědět o sázkových akumulátorech?
Únor.19.2018

Sázkové akumulátory (anglicky „parlay“) patří mezi nejběžnější typ sázky. Jedná se o kombinaci dvou a více sázkových tipů, ve kterých se vzájemně násobí kurzy, čímž se dostáváme k potenciálně vyšší výhře. Čím více tipů, které na tiketu zkombinujete, tím vyšší potenciální výhra je. Nicméně podmínkou je, že všechny tipy na tiketu musí vyhrát, což zase snižuje pravděpodobnost výhry.

V tomto článku vám vysvětlíme všechny náležitosti sázkových akumulátorů.

Kurzy akumulátorů se násobí

Pokud vyberete 4 tipy s kurzem 2,00, vsadíte je samostatně a všechny vám vyjdou, váš zisk z každé vsazené 100 koruny bude 100 korun. Pokud tyto 4 tipy dáte do kombinace (akumulátoru), získáte celkový kurz 16,00. To znamená, že z každé vsazené 100 budete mít 1600 korun.

Pokud tipy vsadíte samostatně (po 100 korunách) a nevyjdou vám 3 ze 4 sázek, přijdete o 300 korun a k tomu si připíšete jednu výhru v hodnotě 100 korun. Celkem tedy budete 200 korun v minusu. Pokud tipy vsadíte v kombinaci a nevyjdou vám 3 tipy ze 4, přijdete pouze o 100 korun.

Je důležité pochopit, jak sázkové akumulátory fungují, neboť mají své výhody, ale také nevýhody.

Tip: TOP 6 strategií pro vaše akumulátory

Šance na výhru/šance na prohru

Je zřejmé, že kurzy dávají sázkovým kancelářím poměrně velkou výhodu. Čím více tipů na každém tiketu, tím vyšší šance, že sázku shrábne sázková kancelář, protože potřebujete, aby se vám sešlo více správných výsledků. Samozřejmě, že možná výplata ze sázkového akumulátoru je vyšší, ale abyste jí dosáhli, zase nejspíš budete potřebovat o něco více pokusů. Jedna ztráta znamená ztrátu celého tiketu.

Výhody sázkových akumulátorů

Největší výhoda sázkových akumulátorů je jasná: potenciál velké výhry. Čím více týmů máte na tiketu, tím větší výhra v případě, že vyhrajete. To platí zejména pro sázení opravdu velkého počtu tipů. S tím se pak pojí ještě jedna věc – abyste dosáhli na opravdu velkou potenciální výhru, nemusíte riskovat tolik peněz. Někdy stačí vsadit třeba jen 10 korun.

Nevýhody sázkových akumulátorů

Největší nevýhodou sázkových akumulátorů jsou kurzy. Čím vyšší celkový kurz, tím nižší šance na výhru. To s sebou dále nese riziko variance – nemůžete čekat, že tiket s celkovým kurzem 100,00 vám vyjde hned na třetí pokus. Z dlouhodobého hlediska možná s kombinacemi můžete slavit úspěch, krátkodobé ztráty jsou ale nevyhnutelné.

Tip: Jak sestavit úspěšných akumulátor?

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář