Sázíte příliš agresivně?

Úvod - Blog - Sázíte příliš agresivně?
Leden.26.2016

I když to tak možná nevypadá, míra agresivity ve sportovním sázení je velmi důležitá. Budete-li při sázení vysoce agresivní, brzy se rozloučíte se svými penězi. Budete-li naopak až příliš pasivní, vaše sázkařské konto příliš neporoste a nakonec to můžete dopracovat až k tomu, že tzv. „nula od nuly pojde“.

V ideálním případě byste proto měli najít rovnováhu mezi agresivitou a pasivitou, což samozřejmě může být docela obtížné. My však věříme tomu, že to zvládnete. Prvním krokem k nalezení ideálního stavu přitom je zjistit, na jaké vlně se vezete. Jinými slovy řečeno – zdali sázíte agresivně, či pasivně a zdali to se svými sázkařskými tendencemi moc nepřeháníte. Proto jsme pro vás připravili dvojici článků, která vám pomůže určit, zdali nesázíte příliš pasivně, či příliš agresivně. V minulém článku jsme se zaměřili na to, jak to vypadá, když sázíte příliš pasivně. A dnes si pro změnu probereme znaky toho, když sázíte příliš agresivně.

Abyste mohli prohlédnout své chyby a případně se v sázení zlepšit, musíte k sobě být naprosto upřímní. Uvědomte si, že nalezení své chyby je sice nepříjemné, ale pokud se vám to povede, jedná se o skvělý odrazový můstek k nápravě.

Znaky toho, že sázíte až příliš agresivně:

1. Zpětně si říkáte, proč jste vlastně na daný zápas sázeli

Agresivní sázkaři mají rádi akci. Sázejí často a to i bez zjevného důvodu. Ještě horší je, že mají sklony k tomu vybírat opravdu bláznivé sázkové příležitosti, mnohdy s opravdu lákavými kurzy. Ano, občas jim to vyjde a potom se mohou těšit z docela pěkné výhry, jenže v dlouhodobém horizontu je tento přístup docela ztrátový. Jakmile pak začnou bilancovat, koukat se dozadu a hledat přesvědčivý důvod, proč vlastně vsadili, na nic nemohou narazit.

Jak poznáte, že se takové chyby dopouštíte i vy? Projděte si poznámkovník se svými sázkami, případně nahlédněte do historie svého sázení u vámi využívané sázkové kanceláře a každou jednotlivou sázku si odůvodněte. Pokud to nedokážete, znamená to, že nejspíše sázíte příliš agresivně.

2. Až příliš často posíláte na svůj účet peníze

Většina sázkařů svůj účet musí tu a tam doplnit o nějaké ty drobné. Jenže pokud patříte mezi agresivní sázkaře, budete tyto drobné posílat co dvě neděle. A to není dobře. Pokud vám peníze vyčleněné na sázení docházejí, měli byste se zamyslet, zdali dodržujete zásady správného bankroll managementu. Pokud je vaše odpověď ano, měli byste se trošku zklidnit – sázíte totiž příliš agresivně.

3. Když vám vyjde tip, cítíte úlevu

Zkušení sázkaři vědí, že v dlouhodobém horizontu se dočkají výher i proher (a to v přibližně stejném počtu). Proto si jsou moc dobře vědomi, že na jednom jediném tipu nezáleží, protože na konci měsíce se výsledky vyrovnají a jim v kapse zůstane i nějaký ten profit. Zato agresivní sázkaři často mají černé svědomí, že při sázení až příliš riskovali. A pokaždé, když jim jejich tip vyjde, spadne jim kámen ze srdce. Pokud něco takového prožíváte i vy, je naprosto jisté, že sázíte příliš agresivně.

4. Sázíte na sporty, o kterých toho moc nevíte

Tento bod úzce souvisí s bodem číslo 1. Agresivní sázkaři sází rádi a často. A když se dostanou do situace, kdy jim dojdou tipy na ligy (sporty), o nichž toho vědí nejvíc, tak ze svých standardů pomalu slevují. A to až do chvíle, kdy bezhlavě sází i na sporty, které jim vůbec nic neříkají. Není třeba dodávat, že čím více informací o daném sportu/lize máte, tím větší šanci na úspěch dostáváte. A když toto pravidlo nectíte, jednoznačně se nacházíte v problémech – když ne teď, tak za pár týdnů vám váš bankroll spolehlivě dojde.

5. Rádi byst zbohatli a to nejlépe teď hned

Pokud nebudete mít obrovské štěstí, sázením přes noc nezbohatnete. Jedná se spíš o maraton – postupnými sázkami navyšujete své konto, o koruny, deseti koruny, stokoruny. Pokud patříte mezi zkušené sázkaře, je vám úplně jasné, že těch pár vyhraných korun vám na konci měsíce hodí pořádnou sumu. Jenže agresivní sázkaři na tento typ sázení nemají trpělivost – chtěli by zbohatnou a to nejpozději hned teď. Tito sázkaři tak na tikety nakládají neuvěřitelné kombinace a čekají, že je osvítí štěstí. Netřeba dodávat, že výhra v takovém případě je podobné povahy jako výhra v loterii – zkušenosti a znalosti k ní nepotřebujete. Na druhou stranu ji však žádným způsobem ani neovlivníte.

Může vás zajímat:

Jak zajistit sázku a dosáhnout profitu?

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář