Sázení na NHL: Proč se výsledek 7. zápasu špatně předpovídá?

Úvod - Blog - Sázení na NHL: Proč se výsledek 7. zápasu špatně předpovídá?
Červen.26.2017

Finále Stanley Cupu se tento rok dostalo až do 7. zápasu. Ačkoliv ho opět vyhrál Pittsburgh Penguins, který do zápasu vstupoval jako favorit, mezi sázkaři koluje staré rčení, že „výsledek 7. zápasy se nedá úplně předpovědět“. V tomto článku vám vysvětlíme proč tomu tak je.

Výhoda domácího hřiště

Výhoda domácího hřiště se mezi sázkaři hodně skloňuje. Čísla však naznačují, že výhoda domácího hřiště v hokeji, především potom v NHL není tak důležitá, jako v jiných sportech. O zápasech play-off ani nemluvě.

V play-off NHL od roku 2005 domácí tým vyhrál v 55,5 procentech případů. To je o něco výše než poměr výher na domácím hřišti v základní části NHL (54,9%). Samozřejmě, že existují týmy, které na domácím hřišti válí mnohem více, než ostatní. Zářným příkladem jsou právě Pittsburgh Penguins s domácí úspěšností téměř 80%! Tato úspěšnost se ovšem váže k základní části, v play-off se i mocní Tučňáci doma častokrát museli podřídit.

Momentum

Momentum, tedy okamžik, ve kterém jeden tým z nějakého důvodu začne druhý tým přehrávat, se mezi sázkaři moc neřeší, jedná se však o velmi důležitý milník. Bohužel v 7. zápase play-off ani momentum často neplatí. Týmy, které vyhrály 6. zápas série, od roku 2005 vyhrály jen 52% 7. zápasů (25 výher/ 23 proher).

Favorité

Tento faktor je asi nejlepším nástrojem pro předvídání výsledku 7. zápasu. Ani zde však nelze očekávat ultimátní úspěšnost. Od roku 2005 favorité v 7. zápasu dosáhli úspěšnosti 56,3% (27 výher/ 21 proher). Jelikož kurzy na favority 7. zápasu často klesají pod hodnotu 1,90, z pohledu sázení je mnohem lepší volit kurz na outsidery.

Proč je těžké předpovědět vítěze 7. zápasu?

Domácí výhoda, aktuální výkony týmů, případně momentum nelze při předpovídání výsledku 7. zápasu NHL využívat. Malou nápovědou může být pouze celková síla týmů a skutečnost, zdali tento tým je považován za favorita. Bohužel, kurzy na favority jsou velice nízké. A tak se sázkařům v 7. zápase dá poradit pouze jediná věc – na 7. zápas raději nesázejte. A pokud byste si náhodou nemohli pomoct, vsaďte jenom málo a na outsidera s vyšším kurzem.

A malá rada na závěr – pokud nevíte, na co vsadit, inspirujte se na našich stránkách zde, nebo zde.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář