Kolik sázek týdně je pro vás ideálních?

Úvod - Blog - Kolik sázek týdně je pro vás ideálních?
Únor.9.2016

Spousta začínajících sázkařů dřív nebo později dojde k otázce, kolik sázek týdně je ideálních? Měli by se soustředit spíše na málo, avšak kvalitních tipů, a nebo by raději měli volit větší množství sázek?

Pokud čekáte, že vám rozhodně poradíme, abyste se soustředily na menší množství, zato však kvalitních sázek, jste na omylu. Malé množství kvalitních tipů totiž nemusí vést vždy k úspěchu.

Většina situací ve sportovním sázení nemá vymezené správné postupy. Důležité je, abyste si vybrali cestu, která je správná pro vás samotné. To mimo jiné obnáší, že vyhodnotíte své silné stránky a slabiny. Díky tomu budete moci určit, jak se ke svému cíli (například vydělávat sportovním sázením 10 000 korun měsíčně) dostanete nejlépe (a nejrychleji).

Pokud se i vy chystáte na vyhodnocení svých slabých a silných stránek a chtěli byste vědět, na kolik zápasů týdně byste měli sázet, musíte si položit několik základních otázek:

Jaké máte cíle?

Z jakého důvodu vlastně sázíte? Chcete si vydělat peníze? Nebo se děláním předzápasových analýz a sestavováním tipů dobře bavíte? Díváte se rádi na zápasy, na které si předtím vsadíte? Nebo raději vsadíte hodně tiketů a samotným zápasům pozornost nevěnujete? Čím upřímnější k sobě budete při zodpovídání těchto otázek, tím přesnějšího závěru se dopracujete a tím přesnější sázkovou strategii si následně vystavíte.

Dokážete být úspěšní, i pokud sázíte na větší množství zápasů?

Chcete-li sázet na více zápasů, měli byste si nejprve bít vědomi, zdali zvýšení kvantity nebude znamenat výrazné zhoršení vašich výsledků. Samozřejmě, začnete-li sázet na více zápasů, váš celkový zisk z jedné sázky se může snížit, nicméně celkový výnos z těchto sázek by neměl být menší, nežli celkový výnos ze sázek, které jste podávali v menším množství. Jinými slovy řečeno – k navýšení počtu sázek by mělo dojít pouze v případě, že váš celkový zisk ze sportovního sázení poroste.

Dokážete nějakým způsobem zrychlit své předzápasové analýzy?

Budete-li sázet na více zápasů, znamená to, že budete muset dělat více sportovních analýz. Více sportovních analýz však znamená více času stráveného při jejich budování. Jenže co když tento čas navíc nemáte? V takovém případně budete muset přijít na to, zdali své předzápasové analýzy zvládnete nějakým způsobem urychlit – samozřejmě nikoliv na úkor jejich kvality. Toto je opravdu hodně náročné a dokážou se s tím vyrovnat spíše profesionálové. Pokud jste na tom s časem tedy opravdu hodně, hodně bídně, raději zvolte kvalitu, nikoliv kvantitu.

Jak velký máte bankroll?

Jakmile začnete sázet na více zápasů najednou, budete riskovat větší množství peněz (za předpokladu, že obvyklou výši své sázky nezměníte). Pokud nemáte dostatečný bankroll, měli byste se držet spíše menšího počtu sázek. Neměli byste zbytečně riskovat, protože v dlouhodobém měřítku se může stát, že vás zastihne špatná série. Dostatečně velký bankroll vás přitom může od špatné série zachránit, takže byste se jeho výši měli podřídit – a nebo tento bankroll navýšit.

Proč chcete sázet na větší počet zápasů?

A nakonec asi nejdůležitější otázka. Proč vlastně chcete sázet na větší počet zápasů? Pokud máte dobrý důvod, proč to udělat – například jste si vědomi, že navýšení počtu sázek bude znamenat navýšení zisků – potom byste to měli udělat. Jednou z nejlepších věcí při sportovním sázení totiž je, že vám nikdo nerozkazuje – jste sami sobě pánem, no ne?

Může vás zajímat:

Jak vypočítat ideální velikost vašich sázek

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář