Je under cesta?

Úvod - Baskteball - Je under cesta?
Březen.11.2020

Vítám sázkaře u svého článku, ve kterém bych se chtěla věnovat jedné své myšlence ohledně sázení overu / underu ať už na fotbal, hokej, házenou, nebo basketbal.

Sázíme over

Všimla jsem si, že u nás v republice, když sázkaři komentují zápasy na všelijakých diskuzních fórech, tak většinou potřebují nějaké góly nebo body atd. Přinejmenším mi to tak přijde.

Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že většina z nás sází over. Buď intuitivně nebo statisticky, ale většina sázek jde tímto směrem. Proto mě už docela často napadla myšlenka, že ten protisměr – under by v mnoha případech mohl být tou správnou cestou.

Je under cesta?

Naše jednička na trhu – Tipsport – nabízí sázkařům možnost psaní analýz, což je skvělé. Je to snad jediná sázková kancelář, která nám, sázkařům, nabízí něco podobného.

Všimla jsem si, že pokud některý ze ziskovějších analyzátorů napíše analýzu na , řekněme nějaký over, třeba čistě teoreticky na nějaký fotbalový zápas, tak ten původní kurz vypsaný sázkovkou jde okamžitě strmě dolů.

Ať už jsou ty důvody jakékoliv, tak jsem si už několikrát vyzkoušela opačný tip, protože po zveřejněné analýze mi ten opačný kurz přijde kolikrát o trochu nadhodnocený.

Nemusí to být zrovna tip na over / under, stejně tak se můžeme bavit o výhře / prohře, remíze atd.

Nemusí to být najisto ta „správná cesta“, ale přinejmenším mě to zaujalo.

Co ovlivňuje výsledek?

Několikrát se mi už stalo, že jsem vsadila třeba na fotbalový zápas, čistě teoreticky Atalanta vs. Napoli a vsadila jsem celkový over. A vida, kolikrát to skončilo bez gólů!

K tomu, že tento teoretický zápas mezi týmy, které ve většině případů střílí opravdu dost branek, skončí bezgólově, nebo s minimem gólů, vedlo při detailním zkoumání několik faktorů.

Může to být nesmírná důležitost výsledku daného utkání pro oba týmy – tím pádem opatrnější styl hry obou aktérů.

Svou roli hraje např. také počasí, nebo v dnešní době dost aktuální téma koronaviru.

Vždyť si vezměte, že i pro samotné hráče hrát před prázdnými tribunami, z důvodu obav z nakažení, musí být úplně něco jiného.

Sázení na under

V sázkách na over se celkově většinou vyhýbám a před nedávnem jsem začala věnovat svou pozornost sázkám na under.

Dám vám takový příklad z basketbalového prostředí.

Před pár dny se odehrál zápas Euroligy mezi Valencií a Milanem. Když jsem zjišťovala podrobnosti, tak jsem se dočetla, že zápas se bude hrát z bezpečnostních důvodů (zamezení šíření již zmíněného koronaviru) bez diváků.

Jak tuto informaci využít ve svůj prospěch?

Je to samozřejmě na každém z nás. Mě osobně zaujala vypsaná hranice na celkový počet bodů. A tak jsem šla do sázky na celkový under v zápase. Zmíním jen, že jsem si vybrala dost rizikový tip s opravdu minimem bodů.

Po zápase jsem byla zklamaná, protože se šlo do prodloužení a skončilo to na 164 bodech.

Ale opravdu chybělo velmi málo. Nebýt povedené střely domácích se závěrečnou sirénou, která posunula zápas do prodloužení, tak mám vyhráno v opravdu solidním kurzu.

Čím to bylo, že padlo za 40 minut pouze 130 bodů?

Asi důležitostí utkání, nebo stylem hry. Ale já jsem si docela jistá tím, že svou roli v tom sehrála i absence diváků.

Využití všech informací

V každém sportu, ať už kolektivním, nebo individuálním, je spousta faktorů, které jsou schopné zásadním způsobem ovlivnit konečný výsledek.

Je jen a pouze na nás, kolik informací si o zápasu, který chceme vsadit, dokážeme sehnat a hlavně, jak jsme schopni získanou informaci využít, při výběru našich tipů, v náš prospěch.

Myslím si, že občas jít proti proudu se opravdu vyplatí.

V poslední době se snažím vyhledávat takové zápasy, kde jsou kurzy na under, podle mého názoru, nadhodnocené.

Prozatím jsem v zisku, i když ne nijak závratném.

Myslíte si, že tohle by mohla být ta cestička?

Informace, to je alfa i omega. Zdánlivé maličkosti nám můžou pomoct se v budoucnu stát ziskovými.

Další informace o basketbalu najdete na našem spřáteleném webu.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

1 Komentář

  1. Flakac

    11.3.2020
    Odpovědět

    Under u basketu hraju live. Popravde si nezatezuju hlavu informacemi. Najdu zapas, kde v 1.ctvrtine hodili vyrazne vice nebo mene bodu nez ve 2. Ctvrtine. Pak vyckavam, v jskem stylu zacnou 3. Ctvrku a stanovim si hranici bodu. Pokud ji sk vypise s kurzem okolo 2, pak hraji.
    Pak uz se vcasto jen chechtam tem, co nadavaji v chatu, ze to je podvod, ze nesypou...

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář