Jaký je rozdíl mezi arbitrážním sázením a value bettingem?

Úvod - Blog - Jaký je rozdíl mezi arbitrážním sázením a value bettingem?
Červen.19.2017

Při snahách o dosažení zisku sportovní sázkaři nejvíce podceňují schopnost řídit riziko a práci s bankrollem. Pokud si sázením chcete vydělávat, musíte do svého plánu začlenit money management. Jedině tak si v každé situaci zajistíte dostatečné množství peněz, které je pro dosažení zisků nezbytné.

K money managementu se váže mnoho mylných představ. Některé z nich se váží také k rozdílu mezi arbitrážními sázkami a value bettingem. V tomto článku se vám pokusíme vysvětlit, co jednotlivé termíny znamenají a jaký je mezi nimi rozdíl.

Arbitrážní sázení

Arbitrážní sázení je hledání rozdílu mezi cenami, který dokáže vyprodukovat zisk zcela bez rizika. Příležitosti k arbitrážní sázce se naskytují mnohem častěji, než by si člověk mohl myslet, protože kurzy, které sázkové kanceláře nabízejí, neodrážejí skutečné šance na výhru jednotlivých týmů. Jedna sázková kancelář tak může nabízet vyšší kurz na výhru domácího týmu, jiná zase na výhru hostujícího týmu atd. Tyto kurzy potom při přesně stanoveném množství peněz dokážou vydělat peníze, ať už nastane jakákoliv situace – stačí jenom vsadit za nejvýhodnější kurz u jednotlivých sázkovek na všechny výsledky (například výhra/remíza/prohra, nebo over 3,5/under 3,5 atd.).

Arbitrážní strategie je tedy jistý způsob, jak dosáhnout stabilního zisku od první do poslední sázky. Neexistuje žádná variance, neexistuje žádný risk.

  • © 2020 eTipy.cz – Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

    18+

  • Value betting

    Value betting může využívat arbitráže jakožto prostředku k nalézání špatně vypsaných kurzů, neváže se ovšem pouze na tuto možnost. Tento přístup s sebou přináší určité riziko. Jakmile si vytvoříte nějakou sázkovou strategii, měli byste nejprve otestovat vzorek sázek, abyste mohli odhadnout jeho potenciál a případné riziko.

    Někteří lidé se sice zaměřují na konkrétní události (sázky), pravdou však zůstává, že čím více sázek provedete, tím více snížíte riziko. Na druhou stranu, čím více sázek provedete, tím větší možnost, že některá sázka nebude value bettem, čímž nakonec můžete snížit svůj potenciální zisk.

    Arbitrážní sázení vs. value betting

    Jak už jsme řekli, arbitráže jednoduše odhalují příležitosti k value bettingu. Pokud se věnujete value bettingu, vlastní riziko je podstatně vyšší, než riziko spojené s arbitrážemi. Jestliže se budeme bavit o bankrollu ve výši 1000 jednotek a použijeme strategii sázení založenou na Kelly Criterion s výhodou 2,66 % napříč 1000 různých Monte Carlo simulací, dosáhnete vždy rozdílného očekávaného zisku.

    Při arbitrážním sázení navíc nepotřebujete příliš řešit bankroll, vždy potřebujete mít k dispozici pouze dostatek peněz na všechny protilehlé sázky. Zisk se dostaví okamžitě poté. Na druhou stranu value betting vyžaduje správnou práci s bankrollem, bez toho se brzy ocitnete na nule.

    Arbitrážní sázení vs. value betting – závěr

    Arbitrážní sázení a value betting jsou v podstatě dva různé přístupy k sázení na sport. Arbitrážní sázení je chytřejší, respektive zcela jistý způsob výdělku, problém ovšem je, že ho sázkovky moc nevítají a tak může dojít k uzavření vašeho sázkového účtu. Value betting také přináší zisky, ale existuje při něm riziko, které lze potlačit právě dostatečně vysokým bankrollem a správným money managementem.

    Chcete se věnovat arbitrážnímu sázení a vydělávat jisté peníze? Pokračujte ke srovnávači kurzů, který dokáže vyhledat všechny arbitrážní sázky nabízené českými sázkovými kanceláři.

    V případě, že se chcete věnovat spíše value bettingu, se pak inspirujte tipy těch nejlepších sázkařů.

    ladyambientte

    Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

    o Komentářů

    Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

    Napsat komentář