Sázení na sport vám může přinést spoustu legrace. Je to vzrušující, zábavné, a pokud to děláte dobře, ještě vám to může přinést nějaké peníze.
Sázení na sport má ale i svou temnou stranu. Někteří lidé se nechají unést a přitom prohrají velkou spoustu peněz. Pokud varovné signály poznáte předem, můžete se tomuto případu vyhnout. Zde je pět varovných signálů, že se z vás stává gambler.
Jeden z nejzřetelnějších signálů je, že neumíte odolat žádné sázce. Výhodné sázky (value bety) jsou lákavé pro každého, kdo chce vydělat peníze. Mezi člověkem, který chce vydělat peníze, a člověkem, který má problém, je ovšem velký rozdíl – druhý zmiňovaný člověk sází bezhlavě na všechno, co se mu zamane. Ať už taková sázka je hodnotná, či nikoliv. Pokud tedy neustále sázíte na sporty a prohráváte, a přesto s tím nemůžete přestat (nebo nemůže objem sázet omezit), pak s hazardem nejspíše máte problém.
Všichni, kteří sázením na sport přišli o opravdu velké peníze, a nadále sází, mají s hazardem problém. To platí zejména v případě, že prohráváte peníze, které si nemůžete dovolit. Každý, kdo dluží peníze, nebo sází s penězi, které nejsou jeho, se velmi rychle ocitne na dně. Pokud vás od sázení neodradí velké prohry, brzy můžete mít problém.
Nejčastější chybou gamblerů je, že zdvojnásobují sázky vždy, když prohrají. Tím se v podstatě snaží rychle získat peníze z prohry zpět, což v konečném důsledku vede k ještě větší ztrátě. Lidé, kteří mají problém s hazardními hrami, si neuvědomují, že zdvojnásobování sázek může mít pouze negativní dopady. Jakmile přijdete na to, že zdvojnásobujete sázky (a zrovna cíleně nehrajete Martingale), raději vyhledejte odbornou pomoc.
Při výhře se samozřejmě každá cítí dobře, na tom asi nic špatného není. Pokud vás ovšem sázení hodně ovlivňuje i opačným způsobem, tzn. pokud prohrajete a cítíte se frustrovaní, případně býváte dlouhodobě podráždění a na dně (dokud se vám nepovede zase něco vyhrát), potom byste měli být se sázením opatrní. Dost možná se totiž řítíte do problémů s hazardem.
Hráči s největšími problémy jdou kvůli výhře byť i jen menší částky do extrémního rizika. Příklad? Vsadíte 100 000 korun kvůli výhře 2000. Lidé s velkými problémy klidně půjdou do banky a vezmou si spotřebitelskou půjčku, nebo se snaží půjčovat peníze od rodiny. Pokud jste se dostali do tohoto bodu, vyhledejte pomoc. Okamžitě.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *
o Komentářů