Jeden z rekordů německé Bundesligy ukazuje na to, že Bayern Mnichov této lize vládne. Bavorský tým v historii vyhrál Bundesligu hned 28 ×, což je zdaleka nejvíce ze všech týmů. Pro ilustraci, druhý nejúspěšnější klub Nurnberg dokázal získat 9 titulů.

Mnohem znepokojivějším faktem je, že Bayern Mnichov v Bundeslize vyhrál všech 6 posledních titulů v řadě. Minulá sezóna přitom byla známkou jeho naprosté dominance, neboť v ní Bayern získal o 19 bodů více, než druhé Schalke. Sezónu předtím Bayern vyhrál o 15 bodů, takže bylo naprosto jasné, kdo vládne Německému fotbalu.

Mohli bychom se však v této sezóně dočkat změny stráží?

V posledním velkém zápase před listopadovou reprezentační pauzou se Bayern Mnichov utkal s Dortmundem. Domácí Borussia se v té chvíli nacházela na prvním místě tabulky, ale Bayern Mnichov měl výhrou šanci srazit náskok tohoto týmu na jediný bod (23 bodů ku 24).

Bayern se v prvním poločase ujal vedení a až do závěrečných 25 minut vyhrával 1:2. Nicméně Borussia Dortmund to nezabalila a za podpory vášnivých domácích fanoušků Bayern nakonec porazila 3:2. Nutno podotknout, že s velkým přispěním Bayernu, který se až příliš obával o výsledek a byl zalezený hluboko na své polovině. Rozhodující gól dal Paco Alcacer.

ČTĚTE TAKÉ:  Sázení na NHL: Tři tipy, které vám pomohou uspět

Tento zápas ukázal, jak pravdivé může být tvrzení, že tento rok je rokem Borussie Dortmund. Vítězství však znamenalo ještě mnohem víc. V roce 2012 Borussia Dortmund pod Jurgenem Kloppem získala dva tituly (double) a letos se od ní čekají další velké věci. Nestalo se, že by se Bayern vrátil, svého rivala porazil vysoko a přiblížil se tak bojům o titul. Borussia mu to nedovolila.

Možná by bylo předčasné tvrdit, že tento rok budeme svědky v uspořádání TOP německého fotbalu, protože ještě ani nebyly Vánoce. Nicméně jediný pohled naznačuje, že zásadní změny bychom se skutečně mohli dočkat.

Průměrný věk deseti hráčů v poli Borussie Dortmund během vítězného zápasu nad Bayernem Mnichov byl 24 let. Na lavičce navíc seděli tři mladí talenti – 22letý Mahmoud Dahoud, 24letý Raphael Guerrero a 19letý Christian Pulisic.

ČTĚTE TAKÉ:  Počasí: Jaký vliv má na sázení?

Průměrný věk deseti hráčů v poli Bayernu Mnichov v tomto zápase byl 27,8 let, přičemž nejstarším hráčem na hřišti byl Franck Ribery ve věku 35 let.

Není pochyb o tom, že Borussia Dortmund má mladý, energický a svěží tým. Bayern Mnichov naproti tomu vypadá, že mu právě mládí citelně chybí. Bude mít Nico Kovac dost prostoru a času, aby provedl nějaké změny?

Arjenu Robbenovi je 34 let, Franckovi Ribberimu 35 let, zatímco Manuel Neuer, Robert Lewandowski, Jerome Boateng, Javi Martinez, Mats Hummels a Thomas Muller jsou všechno třicátníci, nebo se ke třicátým narozeninám rychle blíží.

Jsme svědky toho, že Borussia Dortmund stoupá na vrchol německého fotbalu? Vydrží tam několik příštích let?