Nejlepší evropské fotbalové kluby si vždycky stěžují na mezinárodní přestávku a Tottenham Hotspurs k nim nyní jistě zapadne, neboť ho kvůli reprezentačním povinnostem opustí mnoho hráčů.

Ačkoliv se jim v předminulém týdnu moc nedařilo a nejprve remizovali venku s PSV a pak doma prohráli 1:0 s Manchesterem City, hned v následujícím týdnu se jim podařilo vrátit ve velkém stylu. Tým Mauricia Pochettiniho vyhrál po porážce s Manchesterem všechny 4 zápasy.

Dvě vítězství získal v Premier League, jedno v ligovém poháru a jedno v Lize mistrů.

Snad nejkrásnější z těchto čtyř vítězství přišlo v Premier League. Spurs se vydali do dvou těžkých destinací a získali maximální počet bodů. První bylo vítězství 3:2 proti Wolverhamptonu Wanderers, který v této sezóně dokážou odolávat i těm nejlepším anglickým klubům. Druhá výhra přišla v sobotu ve tvrdé bojovné hře proti Crystal Palace 1:0.

Tyto výhry plus výhra nad West Hamem United v Ligovém poháru a proti PSV v Lize mistrů znamenají, že Spurs v této sezóně i nadále bojují na čtyřech frontách současně.

ČTĚTE TAKÉ:  Čas vyřazení hráče/týmu z turnaje (sázková strategie)

Brzy se dozvíme, jak to se Spurs bude

Nicméně po mezinárodní pauze Spurs čekají tři důležité zápasy, které mohou jednoduše rozhodnout o následujícím úspěchu či neúspěchu.

V Premier League Spurs ztrácí 5 bodů na lídra Manchester City. Zároveň jsou 3 body za Liverpoolem na druhém místě a 1 bod za Chelsea na místě třetím. První zápas po mezinárodní pauze na Spurs čeká doma proti Chelsea.

Jedná se o velký zápas a Spurs vědí, že vítězství jim zajistí třetí místo. Pochettiniho tým pak bude hostit Inter Milán v Lize mistrů ve Wembley a pouze výhra jim zajistí šanci zabojovat při následném výletu do Španělska o kvalifikaci.

Poté přichází zápas, na který čekají všichni fanoušci – severolondýnské derby proti Arsenalu na Emirates Stadium. Vítězství v tomto zápase by klubu a fanouškům přineslo šanci na zisk titulu.

Ve skutečnosti je vysoce nepravděpodobné, že by se Spurs podařilo vyhrát Ligu mistrů a podle mého názoru jsou smíření s tím, že zápas proti Barceloně je jejich konečná. Nicméně i přes zdánlivě dominantní postavení Manchesteru City v Premier League, výhry nad Chelsea a Arsenalem by Spurs v této sezóně vrátily do boje o titul.

ČTĚTE TAKÉ:  Tikety týdne: Začátek dubna patřil borcovi, který oškubal Tipsport o 600 papírů

Manchester City i Liverpool díky předešlým úspěchům doufají, že letos se v Lize mistrů probojují co nejdál. Na druhou stranu Spurs se mohou soustředit pouze na Premier League.

Nicméně Spurs musí vyhrát nadcházející dva zápasy proti Chelsea a Arsenalu. Pokud se jim to podaří a zůstanou poblíž Manchester City v prosinci a na začátku nového roku, potom to pro ně bude vypadat hodně zajímavě. Budou je totiž čekat zápasy s týmy jako je Southampton, Leicester City, Burnley, Everton, Bournemouth, Wolves a Cardiff City.

Spurs před sebou mají velký týden, který se může rovnat vrcholu jejich sezóny. Mohlo by se jim to podařit, teď bude záležet na tom, jak to uchopí… a samozřejmě také, co na to jejich soupeři.