Sázkový systém Martingale

Úvod - Blog - Sázkový systém Martingale
Květen.2.2016

Sázkový systém Martingale je jedním z nejznámějších sázkových systémů nejen mezi sázkaři, ale také mezi hráči hazardních her. Jedná se o poměrně jistý sázkový systém s jednoduchými pravidly, i on má ovšem své zřejmé nástrahy. V tomto článku vám vysvětlíme, jak sázkový systém Martingale funguje a jaké přináší výhody a nevýhody.

Jak sázet na tipy podle systému Martingale?

Sázkový systém Martingale spočívá ve zdvojnásobování sázek po každé prohře a to až do chvíle, kdy se vám podaří vyhrát. Následně resetujete výšku sázky a začínáte opět s počátečním vkladem.

V případě kurzového sázení byste přitom měli ctít základní a zcela klíčové pravidlo, které zní:

Kurz, na který sázíte, by nikdy neměl být nižší jak 2,00.

Pokud budete sázet na kurzy nižší jak 2,00, sázkový systém Martingale se stane zcela nevyváženým a selže. Při výhře totiž nikdy nevyhrajete částku, která pokryje náklady na sázení a ještě vám vynese výhru.

Příklad sázkového systému Martingale:

Vsadíme 20 korun na kurz 2,00 a prohrajeme.

  • Zdvojnásobíme sázku (20 × 2 = 40).

Vsadíme 40 korun na kurz 2,00 a prohrajeme.

  • Zdvojnásobíme sázku (40 × 2 = 80).

Vsadíme 80 korun na kurz 2,00 a prohrajeme.

  • Zdvojnásobíme sázku (80 × 2 = 160).

Vsadíme 160 korun na kurz 2,00 a prohrajeme.

  • Zdvojnásobíme sázku (160 × 2 = 320).

Vsadíme 320 korun na kurz 2,00 a vyhrajeme.

Vyhodnocení příkladu:

Během 5 sázkových kol jsme prosázeli 620 korun. V posledním kole jsme vyhráli 640 korun. Náš zisk z tohoto cyklu je 20 korun (výše původní sázky).

ČTĚTE TAKÉ:  Systém sázení proti remízám

Co byste o sázkovém systému Martingale měli vědět?

Výška výhry za použití sázkového systému Martingale při kurzu přesně 2,00 bude vždy pouze výška základní sázky. Pokud tedy v úvodním kole vsadíte 50 korun, výška sázky na konci cyklu bude 50 korun. Pokud na začátku vsadíte 100 korun, výška sázky na konci cyklu bude 100 korun.

Bohužel, čím vyšší je úvodní sázka, tím rychleji roste progrese (zvyšuje se hodnota sázek v jednotlivém kole). Právě progrese přitom může být základním problémem tohoto sázkového systému – pokud nebudete mít v zásobě dostatečný bankroll, může se vám s přehledem stát, že po několika neúspěšných kolech již nebudete mít, co vsadit. I když se ovšem zásobíte dostatečným bankrollem, ještě to neznamená záruku výhry. Jestliže sázkový systém Martingale budete používat často, okatě a navíc za použití velmi vysokých sázek, může se vám stát, že dojde k vašemu omezení sázkovými kancelářemi. Nestává se to často, ale stát se to může. Na druhou stranu, tato příhoda může stejně dobře potkat každého ziskového sázkaře.

Výhody sázkového systému Martingale:

  • Pokud máte dostatek peněz na sázení, jedná se o poměrně jistý sázkový systém.
  • Zvyšování sázek probíhá vždy podle stejného klíče, sázkový systém Martingale je tedy naprosto nenáročný a při sázení nemůžete udělat žádné chyby.
  • Ve své podstatě nemusíte moc přemýšlet o tom, který tým nebo hráč vyhraje. Stačí vyčkávat a výhra si k vám již cestu najde.
ČTĚTE TAKÉ:  10 rad, jak vydělávat sázením na sport

Nevýhody sázkového systému Martingale:

  • Progrese je velmi rychlá, takže k bezpečnému uvedení Martingalu do praxe je třeba hodně peněz.
  • Velikost sázek v pozdějších kolech neodpovídá velikosti výhry – tak například kvůli výhře 50 korun jste nuceni prosázet stovky nebo dokonce i tisíce korun.

Sázkový systém Martingale – závěrečné shrnutí

Na sázkový systém Martingale existují dva protichůdné názory – jedna skupina ho vychvaluje, neboť je velmi jednoduchý a ve své podstatě jistý. Druhá skupina ho zatracuje, neboť se jedná o mechanický sázkový systém, jehož možné výhry absolutně neodpovídají částkám, které kvůli výhře můžete vsadit.

V naší redakci se přikláníme k názoru, že sázkový systém Martingale může být nápomocný opatrným začínajícím sázkařům, kteří si tímto způsobem dopomohou k zajištění sázek v tom smyslu, že vedle sázkových analýz sáhnou právě po Martingalu, aby tolik neprohrávali. V takovém případě ovšem musí jít o sázky v hodnotě korun a desítek korun, neboť jedině tak se progrese drží v rozumných mezích.

Sázet za pomoci Martingalu v řádech stovek a tisícovek je lidově řečeno o hubu.

Čtěte také:

Úskalí sázkového systému Martingale

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář