Postřehy k sázení na playoff NHL 2017/18

Úvod - Blog - Postřehy k sázení na playoff NHL 2017/18
Duben.10.2018

Playoff Stanley Cupu, jeden z nejzábavnějších profesionálních turnajů, začíná prvními 3 zápasy už ve čtvrtek nad ránem. Každá série by měla přinést spoustu vzrušujících okamžiků, ani nemluvě o skvělých sázkových příležitostech pro ty, kdo sledováním sportu chtějí přijít i k nějakému zisku.

V tomto článku vám shrneme klíčové poznámky pro každého z 8 účastníků playoff Západní konference. Tyto poznámky by vám měly pomoci utřídit si poznámky a zaměřit se na správné sázkové příležitosti.

Západní konference

Nashville Predators

Na vítězovi prezidentského poháru, který jde do playoff jako jeden z největších favoritů, nenajdete mnoho slabin. Něco by se ale přece jen našlo. Nashville by udělal dobře, kdyby se mu podařilo zůstat mimo pokutový box – jeho 482 minut a 49 sekund krátkých trestů je vůbec nejvíce v celé lize a jeho diferenciál -42:53 PP/PK stačí pouze na 6 dalších týmů. Tento trend společně s vysokou úspěšností Nashvillu při hře v oslabení by mohl vést k obezřetné hře a k úspěšnému sázení underů, alespoň dokud si tohoto trendu nevšimnou ostatní sázkaři.

Winnipeg Jets

Jets více než jedenkrát v sezóně dokázali odměnit live sázkaře. Jednalo se o nejúspěšnější tým soutěže ve schopnosti otáčet zápas po prohrané první třetině. Celkem zvládli otočit 8 z 18 zápasy, kde po první třetině prohrávali (44,4%). A když vedou po dvou třetinách, rovnou můžete vypnout televizi – Winnipeg je vítěz soutěže s úspěšností 42-1-1 v případě, kdy do třetí třetiny vstupují s výhodou jednoho a více gólů. Pokud Jets prohrávají po první třetině, nebo vyhrávají po druhé třetině, měli byste zvážit live sázku.

Vegas Golden Knights

U týmů, které vstřelí první gól, se očekává, že vyhrají – sázkové kanceláře na výhru takového týmu obvykle vypisují kurzy okolo 1,50, což znamená, že k pěknému zisku musíte vsadit hodně velkou sumu. Ale schopnost Vegas Golden Knights vyhrát zápasy, v nichž vstřelili první gól, byla tak velká (83% zápasů), že vám k ziskům stačil i takto malý kurz. Pouze Lightning byli v tomto směru úspěšnější. Sázejte na vítězství Vegas v případě, že vstřelí první gól.

San Jose Sharks

Prostřední třetina se někdy může zdát nudná, ale Sharks si z ní udělali svojí přednost. San Jose jsou na devátém místě s 89 góly vstřelenými v druhém poločase, zatímco jim patří 5.příčka v počtu gólů, které v druhém poločase obdrželi (71). Sharks také získali pozitivní diferenciál PP/PK za 45 odehraných minut. Sharks nepatří mezi největší favority na zisk titulu, ale během svého tažení by vám pár třetin vyhrát mohli.

Minnesota Wild

Vzhledem k povaze zápasů v NHL jsou třetí třetiny téměř vždy nejproduktivnější – sázkové kanceláře na tomto faktu staví kurzy, takže na počet gólů ve třetí třetině (v porovnání s počtem gólů v prvních dvou třetinách) jsou kurzy nejnižší. Hledáte-li tým, na který se vyplatí sázet i přes nižší kurzy, určitě sázejte na zápasy Minnesoty. Minnesota Wild je třetím nejúspěšnějším týmem v počtu gólů vstřelených ve třetí třetině (94) a zároveň druhým nejhorším týmem v počtu obdržených gólů ve třetí třetině (96). Žádný jiný tým v NHL v pozdních fázích hry nepřináší takovou divočinu – takže se dívejte po sázkách typu „největší počet gólů ve třetí třetině“.

Anaheim Ducks

Ducks v NHL patří mezi nejproblematičtější týmy a tento rok není jiný. Sázkařům to může dát dobrou příležitost k zajímavé sázce na výsledek i počet gólů. Anaheim v průměru v zápase (za 60 minut hry) dostane 3,59 menších trestů, což je čtvrtý nejvyšší výsledek v celé lize. Ještě horší je pro Anaheim fakt, že si nedokážou vypracovat v průměru více než 2,69 početních výhod za zápas, čímž se dostáváme k vůbec nejhoršímu rozdílu celé ligy.

Los Angeles Kings

Pomalé starty mohou tým potopit a Los Angeles Kings to vědí lépe, než kdokoliv jiný. Kings obvykle patří mezi největší favority na zisk Stanley Cupu a to navzdory tomu, že během sezóny zrovna moc nekoušou. Pokud chtějí naplnit předpovědi bookmakerů, budou se muset zlepšit, především v prvních třetinách. Los Angeles Kings v prvním poločase vstřelili pouze 52 gólů – třetí nejhorší výsledek celého NHL – zatímco dosáhli gólového rozdílu -27. Pokud hledáte tým, proti kterému si můžete vsadit v prvním poločase, tady máte ideálního kandidáta.

Colorado Avalanche

Sobotní vítězství nad St. Louis Blues katapultovalo Colorado mezi osm vyvolených v Západní konferenci. Pokud ovšem nedokážou zlepšit úspěšnost na vhazování, nejspíše nedojdou zrovna moc daleko. Colorado v NHL v letošní sezóně má na vhazování vůbec nejhorší úspěšnost – 44,2% – včetně příšerné 43,6% úspěšnosti při vhazování ve své vlastní třetině. To nejspíše vedlo k tomu, že Avalanche dokázali vyhrát pouze 42,3% zápasů s rozdílem jednoho gólu.

Postřehy k týmům Východní konference najdete zde.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář