NBA: Jak to vidím s Phoenixem?

Úvod - Blog - NBA: Jak to vidím s Phoenixem?
Listopad.20.2019

Víte, co posledních několik let sleduji všechny tahy vedení Suns, tak se nemůžu zbavit dojmu, že ve vedení týmu jsou všichni nekompetentní a v basketbalové branži se ocitli čirou náhodou, nebo totálním omylem.

A proto ať vás nemate slušný vstup do sezony v podání Suns, oni půjdou dolu a o play off si zase budou moct jen nechat zdát. A tak právě teď je docela vhodný čas začít sázet proti nim. I když nějaké ty výhry přibývat taky budou, tak počítám s tím, že z 20 nejbližších zápasů si odnesou něco kolem 12-13 proher.

Zkusím vám zde vysvětlit, proč si to vlastně myslím a vyzdvihnu taky přednost této organizace, kterou bezpochyby bude nový trenér týmu. A hlavně si myslím,že právě on zabrání tomu, aby se tým zase plácal na úplném dně nadupané Zapadni konference.

Dobré investice?

Původně mělo vedení v plánu se domluvit s DeAngelem Russelem a právě proto „darovali“za pouhý cash Indianě Pacers Warrena a 32.pick, aby se mohli vmístit do platového stropu a nabídnout Russelovi pěknou smlouvu. No není tohle k smíchu? V Pacers si asi nejdřív museli myslet, že si z nich ve Phoenixu dělají srandu… ale byla to realita. A tak v Indianapolisu můžou být spokojení.

Ale to ještě ani náhodou nebyl konec. Okamžitě ty peníze, které se uvolnily pod platovým stropem, začali v Suns „kvalitně“ a hlavně „chytře“ používat.

Přivedli (na co?!) Baynese a nováčka Jeroma a pak vyměnili také svůj krásný 6.pick za Šariče, kterému v příští sezóně budou stejně muset platit maximálku a který už dávno přestal hrát na té úrovni, na jakou jsme u něj byli zvyklí.

No a samozřejmě, že tohle divadlo absurdních tahů ani náhodou neskončilo a směr Memphis jel, vůbec ne beznadějný, Josh Jackson, k tomu několik draft-picků a mladičký Melton.

A proč tohle všechno udělali?

No samozřejmě, aby ušetřili dalších 5 milionů a k tomu na oplátku dostali Cartera a Korvera, kterého se potom prostě zbavili. Nemám slov.

Myslím si, že není třeba ani vysvětlovat, že těch 5 mln bylo možné ušetřit i bez tohohle všeho. No doopravdy, je to k smíchu a tak jsem v naprostém šoku, co vedení Suns už poněkolikáté předvedlo.

No a po dlouhé době, konečně šéfové Phoenixu pochopili, že bez rozehrávače v dnešní době basket na top úrovni ani hrát nejde a tak získávají Rickyho Rubia ze Salt Lake City.

Vítali ho s 51 miliony dolarů, když by po takhle zpackané sezóně v jiné organizaci nedostal ani 30.

Pak vyhazují dalších 30 za Oubreho, který nedostal ani jedinou další nabídku od žádné jiné organizace v lize!

Ještě k tomu“ darují“ dalších 10. Komu? Franku Kaminskému přece! Ano, přesně tomu, kterému Charlotte (o kterých bude ještě řeč) nechtěli nabídnout ani 4!!!

No a teď si položme otázku. Mají Suns nějaké šance alespoň na play off v této sezóně?

U mě osobně ani náhodou.

No ale ne úplně všechno je ve Phoenixu tragické.

Dobrá volba trenéra

Tak třeba trenér.

Po tom, co poslední 4 nezmohli udělat vůbec nic pozitivního, tak teď se zdá, že to bude fakt trefa.

Monty Williams má zkušenosti s prací z organizace Spurs a amerického nároďáku. Právě on byl zodpovědný za to, že se stal Anthony Davis opravdovou superhvězdou a využil svůj potenciál.

V loňském roce pracoval individuálně s Embiidem a tam také bylo vidět, že Joel přidal.

Williams je v lize uctívaný coach a tahle štace pro něj bude obrovskou zkouškou. Monty podepsal v Arizoně smlouvu na 5 let, a jestli bude vedení trpělivé, tak si myslím, že Williams bude schopný vybudovat v týmu tu správnou chemii. Také bude muset udělat všechno pro to, aby rozvoj obrovského talentu DeAndre Aytona nabral ten správný směr. No a Booker by se s takovým trenérem mohl konečně stát opravdovou superhvězdou.

Majitel Sarver se plete do práce trenéra

Další otázka je, kdy si majitel týmu, Robert Sarver už konečně uvědomí, že zasahovat do práce trenéra je naprosto zbytečné a že to ubližuje fungování celé organizace.

Pan Sarver, podle mnoha amerických expertů, i nadále ubližuje organizaci nejen tímhle, ale taky svým nepřetržitým zasahováním do práce managementu a front office. A tím,jak poučuje všechny, co a hlavně jak by mělo být lepší, už se stal mezi majiteli jakousi „celebritou“, které se posmívá celá „basketbalová Amerika“.

Pokud si to uvědomil, tak Williams bude do budoucna schopný vybudovat konkurenceschopný tým, který má bezesporu obrovský potenciál.

Sarver je znám tím, že prakticky po každé druhé porážce si zval předešlé trenéry na kobereček a poučoval co a hlavně jak se mělo změnit, aby tým fungoval.

A jak to dopadlo? Nijak, tohle bude asi ještě ta mírnější odpověď.

Ale poučovat Kokoškova (poslední trenér) nebo kouče před ním je jedna věc, ale zkoušet určovat pravidla Williamsovi a zasahovat mu do práce, to by nemuselo pro Suns dopadnout dobře. Williams potřebuje prostor a hlavně klid, aby ve Phoenixu mohl něčeho dosáhnout.

Když to shrnu, tak pokud máte rádi westerny, tak tuto sezonu musíte sledovat Suns. Zápletka bude jistě napínavá, vzhledem k tomu, jakou povahu má majitel Suns. A sázet na Suns bych ve většině zápasů opravdu nedoporučovala, i když tato sezóna bude určitě mnohem povedenější než několik uplynulých.

Se sázkami na Phoenix by měl být sázkař velice opatrný a osobně bych tenhle povedený vstup do sezóny v jejich podání vůbec nepřeceňovala.

Další články o NBA najdete na našem spřáteleném webu.

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář