Manchester United zítra (5. prosince) na Old Trafford přivítá Arsenal a není žádnou nadsázkou, když řekneme, že by se mohlo jednat o poslední zápas Jose Mourinha.

Sobotní remíza proti Southamptonu (2:2) znamená, že Manchester United je na sedmém místě Premier League, se šestibodovou ztrátou na TOP 4ku a se 16bodovou ztrátou na současného lídra, Manchester City. Red Devils mají také zápornou gólovou bilanci (-1), což je velmi alarmující statistika.

V sobotním zápase proti Southamptonu se Manchester United vracel do hry, když rychle prohrával 2:0. Bylo až ohromující, jak špatně hrál – vyhrával jen málo soubojů a jeho obrana byla děravá, takže mohla dostat mnohem více gólů.

V tomto světle bylo až neuvěřitelné, že se Manchester United odkázal vrátit do hry a vyrovnat na 2:2. Jenže v druhém poločasu se od Manchesteru United čekalo mnohem víc. Southampton se nachází v zóně sestupu a bylo jasné, že jim chybí sebedůvěra, protože Manchester se dokázal rychle vrátit do zápasu.

ČTĚTE TAKÉ:  Jak si sázením vydělat na živobytí?

Saints však nebyli jediní, komu chyběla sebedůvěra. Mnoho hráčů Manchesteru United se k míči nechtělo dostat jako první, a když ho drželi, nechtěli do vápna posílat kolmé útočné přihrávky. Příliš často míč posílali dozadu, kde si s ním pohrávala obranná řada. Vrcholem bylo, když míč prohnali středem pole, ale to o něj zase rychle přišli.

Jose Mourinho řeší problémy s obranou

Vypadalo to, jako by Manchester neměl jasný plán, jak hrát. Když byl bez míče, obrana se neustále roztahovala. Chris Smalling a Eric Bailly byli zranění, ale problémy s obranou řešil Manchester United ještě dříve.

Není potřeba, aby hráči po ztrátě míče začali vysoko napadat. Někteří hráči se o to však snažili, zatímco jiní se zase stahovali do obrany. Mourinho na lavičce vypadal velice rozpačitě. Není pochyb o tom, že je nešťastný, protože se ze svých hráčů jistě snaží dostat to nejlepší. Ale nejde mu to.

ČTĚTE TAKÉ:  Kde je nejlepší sázet fotbalové akumulátory?

Bývalý trenér Chelsea poukázal na fakt, že ve středu pole potřebuje nějakého agresivnějšího vlka, který by pro jeho tým dokázal vyhrát míč zpět. V létě Mourinho utratil 52 milionů liber na Freda, jenže ten byl na lavičce, neboť do plánů tohoto trenéra zkrátka nezapadá.

Mourinho na Old Trafford obecně utratil velkou spoustu peněz, ale nepodařilo se mu složit vítězný tým, nebo tým, který by alespoň dokázal hrát pohledný útočný fotbal a bavil tak jeho fanoušky.

Vždycky, když se pod Mourinhem rozhoupe židle, dokáže portugalský trenér vytáhnout nějaký pěkný výsledek. Další špatný výsledek by však mohl znamenat, že si bude muset zabalit tašku…