Ve čtvrtek večer vládl Manchester City, úřadující mistr Premier League, který na stadionu Etihad nad ligovým lídrem Liverpoolem vyhrál 2:1. Za City skóroval Sergio Aguero, za Liverpool Roberto Firmino.

Vítězství znamená, že tým Pepa Guardioly snížil ztrátu na vedoucí Liverpool na 4 body. Boj o titul tedy stále pokračuje.

Navzdory prohře na Etihad Stadium má Liverpool zisk titulu stále ve svých rukách. Stále je před Citizens. Pokud Reds udrží své nervy na uzdě, titul vyhraje a City s tím nebude moct nic udělat.

ČTĚTE TAKÉ:  Míra předvídatelnosti jednotlivých sportů

City má stále co dohánět, ale jeho vítězství ho udrželo ve hře. Pokud by vyhrál Liverpool, náskok by se zvýšil na 10 bodů, což je v tak brzké fázi sezóny opravdu hodně.

Před výletem do Manchesteru byla forma Liverpoolu naprosto špičková. Reds nevypadali, že by se zhoršovali. Vlastně se ani nedá mluvit o tom, že by Reds v City zklamali, neboť se jednalo o velmi těsný zápas.

Jenom čas ukáže, zdali tato porážka dokáže Liverpool zbrzdit. Tým Jurgena Kloppa vypadá dobře jak v obraně, tak i v útoku.

ČTĚTE TAKÉ:  Jak důležitý je první gól ve fotbalu?

Je dost nepravděpodobné, že by Merseysiders ztratili něco na útočné síle, nebo se náhle trápili v obraně. Liverpool je velmi kvalitní tým, ale teď všechno bude záviset na duševní síle.

Manchester City loni ukázal, že jeho psychika je natolik silná, aby si dokázal udržet formu. Aktuální liverpoolský tým v první polovině sezóny vykazoval tu samou sílu.

Liverpool má zisk titulu stále ve svých rukou, ale v takové pozici byli Reds už v minulosti. Možná to tento tým konečně změní a titul vyhraje.