Éra Marcela Biesla v Leeds United v tomto roce nabrala na síle. Bielsovy nedávné zkušenosti v Marseille, Laziu a Lille ukázaly, že argentinský trenér dokáže být velmi náročný a pevný co se svých zásad týče.

Přes veškerou chválu, která se Bielsovi tuto sezónu dostává, ještě nedokázal vyhrát žádnou velkou trofej a veškerá jeho práce tak obvykle skončí v plamenech. Jeho posledním oceněním byla výhra Argentiny na Olympijských hrách v roce 2004, od té doby nic.

Nedostatek trenérských ocenění by však mohl skončit tuto sezónu. Leeds United je na špičce Championship, když získal 18 z 27 možných bodů. V nedávné době došlo k obrovskému překvapení, když Leeds utrpěl první ztrátu. Ale jedná se o rok, kdy si Leeds konečně vydobude postup do Premier League?

Leeds United z Premier League sestoupil na jaře roku 2004. O tři roky později finanční problémy klub odsoudily k ponižujícímu sestupu až do League One. V této lize Leeds strávil tři roky. V roce 2010 se konečně probojoval zpět do Championship. Od té doby se Leeds snaží dostat zpět do Premier League. Celá jedna generace fanoušků svůj tým neviděla v nejvyšší soutěži.

ČTĚTE TAKÉ:  Začal se Liverpool pod tlakem třást?

Leeds United a jeho statistiky

Tuto sezónu má Leeds na kontě druhý nejvyšší počet vstřelených gólů v soutěži (19). Bielsa ordinuje vysoce intenzivní herní styl, jeho tým hraje důrazně, snaží se rychle získat míč a pak promptně přechází do útoku. Přesto není Leeds United pouze o vysokém presingu a rychlých přechodech do protiútoku.

Tým má tuto sezónu 58% držení míče, nejvyšší v celém Championship. O góly se dělí velký počet hráčů, takže se Leeds nemusí spoléhat pouze na jednoho střelce. Nejlepší střelec Kemar Roofe má 4 góly. Kromě něj se do seznamu nejlepších střelců dostalo dalších 7 hráčů Leeds United.

ČTĚTE TAKÉ:  Jak se při sázení na sport vyrovnat s emocemi?

Leeds United ještě nehráli proti nejlepším týmům Championship. Dosáhli vítězství 4:1 proti Derby, ale další jeho výhry pocházejí spíše od týmů mimo play-off. Remízu proti Middlesbrough na druhém místě lze považovat za dobrý výsledek. Nicméně minulý víkend Leeds prohrál svůj první zápas proti Birminghamu. Jedná se o první vítězství tohoto klubu v sezóně. Dá se čekat, že v soutěži se postupně přiostří.

Championship je fotbalový maraton. Poslední ligová sezóna ukázala, jak se situace během sezóny může změnit. Fulham, který byl po první polovině sezóny v podstatě odepsán, se nyní prohání v Premier League. Leeds United má před sebou velice dlouhou cestu. Bielsa po skvělém startu potřebuje, aby se výsledky ustálili a jeho svěřenci pokračovali v nastoleném tempu.